Kutlu Doğum Haftası Açılışı Yapıldı

Malatya İl Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin açılış töreniyle başlattı.

Kutlu Doğum Haftası Açılışı Yapıldı Malatya Kültür-Sanat

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftlüğü tarafından Yeni Cami’nin bahçesinde ve arkasındaki Soykan Parkı’nda Kur’an Kursu öğrencileri yararına kermes düzenledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri ile başlayan açılış töreni Yeni Camii İmam Hatibi Mehmet Şentürk’ün Kur’an-ı kerim tilaveti ile devam etti.

Açılışta konuşan İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, kutlu Doğum Haftası’nın 1989 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı ve bağlı birimleri tarafından yurtiçinde ve yurt dışında 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlandığını belirterek, her yıl önemli bir konunun gündeme taşındığını belirtti.

Malatya’da il merkezi ve ilçelerde yaklaşık 100 ayrı etkinlik düzenlediklerini belirten Müftü Gül, 13 Nisan Pazar günü saat 17.00’de Malatyapark’da Kale İlçe Müftüsü Emin Yılmaz tarafından Tasavvuf Musikisi Konseri’nin, 15 Nisan Salı günü saat 19.30’da Kapalı Spor Salonu’nda Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katılacağı “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansın, 17 Nisan Perşembe günü saat 19.30’da Kapalı Spor Salonu’nda Bünyamin Topçuoğlu, Metin Çakar, Fatih Akman ve Mustafa Giden adli İmam Hatiplerin katılacağı Kur’an Ziyafeti etkinliği ile birlikte çok sayıda etkinliğin gerçekleştirileceğini kaydetti.

İl Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı’nın dua okuması ile kermesin açılışı yapıldı. İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, vatandaşlara gül dağıtarak, kermes stantlarını gezdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 405
Bu Ay : 2889
Toplam : 2889

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom