Polis Haftası Etkinlikleri

Malatya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanı Süleyman Solmazgül, polislerin özlük ve sosyal haklarında yasal bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Polis Haftası Etkinlikleri Malatya Haber

Emniyet Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümünü ile ilgili açıklama yapan Malatya Alperen Ocakları Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanı Süleyman Solmazgül, “Yasalar ve tüzüklerin koyduğu kuralları uygulayarak milletine, devletine büyük hizmet etmiş en kadim kuruluşlardan olan emniyet teşkilatımız müessesleşmiş, kendini toplumda ispatlamıştır” dedi.

Solmazgül, çağın donanımına uygun bir şekilde kendini yenileyebilen, zor şartlar altında görevini hakkıyla yerine getirmeye çalışan, ülkemizin göz bebeği polislerin özlük ve sosyal haklarının yasal bir düzenleme ile verilmesi gerektiği ifade etti. Emniyet mensuplarının, emekli olduklarında insanca bir yaşam sürdürebilecek tatminkâr bir maaşa bağlanmaları gerektiğini belirten Solmazgül, şunları kaydetti:

“Emniyet mensuplarının talebi, ek gösterge puanının 3600 olarak düzeltilmesi ve TSK mensubu astsubaylarla eşitlenmesidir. Polis, emekli olmaktan korkuyor. Çünkü emekli olduğunda maaşı yüzde 50'ye varan oranda düşüyor. Bu yüzden de, yaş haddi olan 55 yaşına kadar çalışmak zorunda bırakılıyor. Sadece özlük ve sosyal haklarının yasal bir düzenleme ile verilerek, emekli olduklarında insanca bir yaşam sürdürebilecek tatminkâr bir maaş istiyor.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 86
Bu Ay : 4452
Toplam : 4452

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom