Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası, Malatya’da etkinliklerle kutlanacak. Bu yılın Kutlu Doğum Haftası’nın ana temasının, “Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” olarak belirlendiği bildirildi.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Malatya Haber

İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada, “Rahman ve Rahîm olan, kâinatı ve bütün mevcudatı sonsuz rahmetiyle var eden, bizleri “2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası”na ulaştıran Yüce Allah’a hamdolsun. Kutlu Doğum Haftasına ulaştığımız, alemlere rahmet olarak gönderilen Efendiler Efendisi, Sevgililer Sevgilisi; İnsanlığın Medâr-ı İftiharı Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya sonsuz salat ve selam olsun. Bizler; iyiyi kötüden, güzeli çirkinden, helali haramdan ayırt etmeyi, Îman-ı hakikinin nasıl olması gerektiğini, birbirimizi sevmeyi; yardımlaşmanın, dayanışmanın, paylaşmanın, hoş görünün en mükemmelini, şefkat ve merhametin sınırsız boyutunu, adaletin nümune-i imtisal olan tatbikatını O’ndan öğrendim” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, her yıl Kutlu Doğum Haftası’nda önemli bir konuyu gündeme taşıdığını ve insanlığın idrakine sunmaya çalıştığını vurgulayan Müftü Gül, şöyle devam etti:

“Bu yılın Kutlu Doğum Haftasının ana temasını, “Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” olarak belirlemiştir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Malatya İl ve İlçe Müftülükleri olarak yüzün üzerinde çeşitli etkinlikler düzenledik. Amacımız, bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da bu haftayı halkımızla birlikte dolu dolu ihya edebilmektir. Programlarımıza, tüm halkımızın eşleri ve çocuklarıyla birlikte katılmaları bizleri fazlasıyla memnun edeceği gibi, inşallah Allah’ın rızasını kazanmamıza ve Peygamber Efendimizin şefaatine ulaşmamıza vesile olacaktır.”

Müftü Gül, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenecek ve herkese açık programın bazılarını şöyle açıkladı:
“Malatya Park AVM’de 15 Nisan 2014 tarihinde saat 17.00’de Tasavvuf Musikisi Konseri gerçekleştirilecek. 15 Nisan 2014 tarihinde saat 19.30’da Kapalı Spor Salonu’nda Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katılacağı konferans düzenlenecek ve Bünyamin Topçuoğlu-Metin Çakar-Fatih Akman ile Mustafa Giden’in Kur’an-ı Kerim ziyafeti yapılacak. Çocuklar için ise Hüseyin Goncagül tiyatro gösterisi Malatya Park AVM’de 19 Nisan 2014 tarihinde saat 17.00’de sunulacak.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 60
Bu Ay : 2604
Toplam : 2604

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom