Battalgazi'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Malatya Merkez İlçe Battalgazi Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Battalgazi'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

Eski İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda güdeme ilişkin maddeler görüşüldü. Toplantı öncesi konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, tarihi bir günü hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Gürkan, Battalgazi belediyesi olarak ilk meclis toplantılarını yaptıklarını dile getirerek, "Battalgazi'mize ve bizlere yakışır hizmetleri gönül birliği, el birliği ile el ele vererek en güzel şekilde, en kısa zamanda süratli bir şekilde gerçekleştirecektir. Battalgazi'yi esas alan bir anlayış içerisinde hizmet edeceğiz. Şimdiye kadar bütün tutum ve davranışlarımız, görev anlayışlarımız bu felsefe ve vizyon üzerine olmuştur. Bundan sonrada bu şekilde olacak. Kimsenin kuşkusu ve tereddüdü olmasın" dedi.

Hep birilikte Battalgazi için güzel hizmetler yapacaklarını kaydeden Gürkan, "Sadece günümüzde yaşayan insanlarımızın Belediye Meclisi ve Belediye Başkanı olma anlayışı içerisinde değiliz. Dokuz bin yıllık tarihi sorumluluğunu üzerinde duyan ve geçmiş tarihte yaşayan insanlarında Belediye Başkanı olma düşüncesi içerisindeyiz. Gelecekte yaşayacaklarında Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi olarak onlara da hizmet etmek durumunda olduğumuzun düşüncesi ve vizyonu içerisindeyiz. Günümüze ve geleceğimize güzel hizmetler edersiniz günümüzün ve geleceğimizin Belediye Başkanı olursunuz. Onun için Belediye Başkanlığı sadece beş yıllık seçim dönemi ile sınırlandırılacak kadar küçük düşünmeyen bir ekip ile bu hizmete talip olduk" şeklinde konuştu.

30 Mart’taki yerel seçimlerde  Battalgazi Belediye Meclisi’nde AK Parti’den aday gösterilen 4’ü yeni  5 kadın üye de seçilerek Belediye Meclis Üyesi oldu. Ahmet Çakır’ın 1. Döneminde Belediye Meclis Üyesi olan Yasemin Sultan Kurt’un yanı sıra ilk kez Belediye Meclis Üyesi seçilen Şule Özkan, Dilek Yurtseven, Hilal Acı ve Ela Erkoç meclisteki çeşitli ihtisas komisyonlarında görev aldılar. Ela Erkoç, meclisin en genç üyesi sıfatıyla bundan böyle Görkem Dağdelen ile birlikte Belediye Meclisi’nde katip üyelik görevini yürütecek.

Yapılan seçimler

Yapılan oylama ile Meclis I. Ve II. Başkan Vekilleri belirlendi. Oylama sonucunda Zafer Kırçuval Meclis I. Başkan Vekili, Yasemin Sultan Kurt ise II. Başkan Vekili oldu.

Meclisin asil katip üyeliklerine en genç üyeler Görkem Dağdelen ve Ela Erkoç seçilirken, yedek üyeliklere ise meclisin kadın üyelerinden Dilek Yurtseven ve Hilal Acı seçildi.

Meclisin Encümen Üyeliklerine:

  Şahin Doğan, Osman Şaşa ve Tuncer Bulgurlu getirildi.

Yapılan oylama ile İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu, Turizm ve Sanat Komisyonu, Sosyal Hizmetler ve Engelliler Komisyonu, Temel Haklar ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ile Halkla İlişkiler, Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonları üyeleri belirlendi. CHP’li tek üye Oktay Demirhan ise Temel Haklar ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na seçildi.

 Komisyonlara şöyle oluştu:

İmar Komisyonu:

Nevzat Aslan, Aykut Hız, Aziz Görgeç, Metin Mandal ve Hilal Acı.

Plan ve Bütçe Komisyonu:

Muzaffer Karakuş, Cumhur Şahaplıoğlu, Şefik Şengün, Yusuf Özer ve Abdurrahman Kızıl.

Çevre ve Sağlık Komisyonu:

Hasan Demez, Abuzer Altın, Ali İhsan Topal, Nusret Toman ve Abdulvahap Şerefhanlı.

Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu:

Hasan Göğüs, Şule Özkan, Mehmet Ali Doğan, Dilek Yurtseven ve Mehmet İlbak.

Turizm ve Sanat Komisyonu:

İbrahim Karadeniz, Zafer Kırçuval, Eşref Aydın, Adil Demirel ve Ela Erkoç.

Sosyal Hizmetler ve Engelliler Komisyonu:

Ramazan Özcan, Görkem Dağdelen, Bilal Yapılıkan, Bayram Oymak ve Necati Tosun.

Temel Haklar ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu:

Şule Özkan, Abuzer Altın, Sıddık Özdemir, Yasemin Sultan Kurt ve Okay Demirhan.

Halkla İlişkiler, Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu:

Şahin Doğan, Sıddık Özdemir, Şule Ökan, Dilek Yurtseven ve Veysi Yılmaz.

Malatya Belediyeler Birliği üyeliğine:

Hasan Demez asil üye, Nusret Toman yedek üye olarak belirlenirken, Tarihi Kentler Birliği Üyeliğine Yasemin Sultan Kurt asil üye, Şule Özkan ise yedek üye seçildi.

Belediye Meclis toplantısında seçimlerin ardından gündemdeki konular da görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin 4. Maddesi olarak görüşülen Meclis Huzur Hakkı ücreti 117 TL olarak belirlenirken, belediye örgüt yapısının oluşturulması, birimlerin kuruluş, görev ve çalışma esasları yönetmeliği de görüşülerek kabul edildi. Mecliste ayrıca Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, belediye hizmet binasının yapımı ile ilgili iş ve işlemleri Devlet Su İşleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İller Bankası nezdinde yürütmek üzere yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Kapatılan beldelerin eski başkanlarına plaket

Battalgazi Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında Başkan selahattin Gürkan’ın teklifi ile büyükşehir olmadan önce belediye konumunda bulunan Beydağı, Erenli, Yaygın Hatunsuyu, Hasırcılar, Orduzu, Hanımınçiftliği Belediye Başkanlarına, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür amaçlı plaket verilmesi da meclis tarafından kabul edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 598
Bu Ay : 6578
Toplam : 6578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom