Kayısıda Don Zararı Değerlendirildi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kalkınma Kurulu Tarım Komisyonu Malatya Üyeleri toplanarak, kayısıdaki don zararı gelişmelerini değerlendirdi. Değerlendirme rapor haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecek.

Kayısıda Don Zararı Değerlendirildi Malatya Haber

FKA Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer başkanlığındaki toplantıya, İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, TARSİM Bölge Müdürü Sabri Akın, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek, Ziraat Odası Başkanları, kayısı tüccarları, kayısı yetiştiricileri ve kayısı sektöründe faaliyet yürütün dernek yöneticileri katıldılar.

FKA Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, “Malatya’da yoğun ve şiddetli bir afet ile karşı karşıyayız. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ilkbahar geç donları yüzünden muhtemelen son yılların en önemli doğal afeti ve en önemli doğal zararı ile karşı karşıyayız. Bu olayın yaygınlığı, kapsamı ve şiddeti nedeniyle ayaküstü konuşulacak bir konu değil. Bizde Kalkınma Kurulu olarak Tarım Komisyonunu bir araya getirerek, kaysı konusunda yaşanan bu doğal felaket olayını enine boyuna konuşmak istiyoruz, bir yol haritası çıkartmak istiyoruz. Öncelikleri belirlemek istiyoruz ve ortaya çıkan yol haritasını, sonuç bildirgesi haline getirip Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere diğer tüm ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırmak istiyoruz. İlimizin kayısı ile ilgili bütün kurum ve kuruluşlarını bir araya getirmeye çalıştık” dedi.

Toplantı daha sonra katılımcıların istişare yapması ile devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 863
Bu Ay : 1381
Toplam : 1381

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom