Doğanşehir Belediye Başkanı Küçük

Malatya’nın Doğanşehir İlçesi Belediye meclisi, seçim sonrasında ilk toplantısını yaptı. Başkan Vahap Küçük, maaş almayacağının, başkanlık parasının başka yerde kullanılmasını istedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Küçük Malatya İlçe

30 Mart 2014 yerel seçiminden sonra ilk meclis toplantısına, 11 AK Parti, 1 MHP ve 3 CHP den meclis üyesi katıldı.
AK Parti’den Doğanşehir belediye başkanlığına seçilen Vahap Küçük, ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, ”Doğanşehir’de şimdiye kadar kötü idare edilen bir belediye anlayışına şahit oluyoruz. Seçim çalışmalarında halkımızın huzuruna çıkıp 4 trilyon borçla devir aldık. Borcumuz yoktur demişler. Belediyenin bir dükkandan bir kürek sapı alacak kredisi kalmamış. Ben bu göreve talip oldum, kesinlikle kişisel menfaatim olmayacak. Sizlere söz veriyorum muhasebeye talimat verdim. Benim maaşımı ayrı bir hesaba aktarsınlar oradan belediyeye hizmet mi olur, fakirlere yardım mı olur. Bana vermeden bir yere aktarılsın dedim. 7 milyon TL borç ve 1 milyon civarında da ulaştırma şirketinin olmak üzere 8 milyon TL borç bırakmış. Buna beldelerden gelecek olan borçlar da eklenince miktar artar” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine MHP’li meclis üyesi Neşat Karakuş, “Geçen dönem ben yine encümendim. Soru sordum önceki başkana, belediyenin borcunu sordum. Başkan, (ben muhasebeci değilim belediyenin muhasebecisine sorun) dedi. Şimdi de konunun muhatabı olan muhasebeci açıklıyor, yapabilecek bir şey yok” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom