TOKİ'den Malatya’ya Yatırım

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya’da Beydağı Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi kapsamında bölgeye ilk etapta 250 milyon lira yatırımın gerçekleştirileceğini açıkladı.

TOKİ'den Malatya’ya Yatırım Malatya Haber

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci,TOKİ'nin planlı kentleşme ve konut üretimi seferberliği kapsamında son 11 yılda Malatya genelindeki şantiyelerde 12 bin 516 konut ve 47 sosyal donatı gerçekleştirdiğini söyledi.

Tüfenkci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla 2013 yılı içinde sosyal konut ve sosyal donatı üretimine ağırlık verildiğini ve kentteki 1614 sosyal konut için 70 milyon lira harcamanın yapıldığını kaydetti.

Bülent Tüfenkci, Beydağı Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi kapsamında bölgede 250 milyon lira yatırımın gerçekleştirileceğini ve bu kapsamda 3 bin 267 konut yapım çalışmalarının önümüzdeki yıl bitirilmesinin hedeflendiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Proje alanında 16 derslikli 1 ilköğretim okulu ile 1 ortaöğretim okulu, sağlık hizmetlerinin aksamadan verilmesi amacıyla 1 sağlık merkezi ve 2 camiden oluşan sosyal

donatılar proje kapsamında 2015 yılı sonunda tamamlanmış olacak. Malatya’nın 2023'e kadar nüfus artışı ve kentleşme, kentsel dönüşüm ve yenileme kaynaklı konut ihtiyacı da göz önünde bulundurulmaktadır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 534
Bu Ay : 1157
Toplam : 1157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom