Buz Sarkıtları Artık Tehlike Oluşturmayacak

"Bu Benim Eserim" Proje çalışması kapsamında, Malatya bölgesinde açılan sergide birbirinden ilginç 85 proje yer alıyor.

Buz Sarkıtları Artık Tehlike Oluşturmayacak Malatya Eğitim

Malatya, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinin katılımıyla gerçekleştirilen sergide; 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik matematik ve fen bilimleri alanlarında yapılan projeler sergileniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TUBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim’ adlı proje çalışması kapsamında, sergide yer alan "Tehlikeye Son" projesi, vatandaşların en çok ilgi gösterdiği projeler arasında yer alıyor. Vatandaşları kışın çatı kenarlarında oluşan buz sarkıtlarından korumaya ve elektrik enerjisi üretmeyi amaçlayan projesi Tunceli Özel Munzur Koleji'nden 7. sınıf öğrencisi Ayça Küçük geliştirdi.

Projeyle ilgili bilgi veren Küçük, "Kar yağışı ve buzlanma sonucu oluşan sarkıtlar, çevreyi ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Güneş Enerjisi ile bu olumsuzluğu ortadan kaldırıyoruz. Çatı kenarlarını ısıtıcı rezistans sistemi ile yağan kar ve çatıda oluşan buz sarkıtları, eritilerek, borularla yer altına indirilecek. Bunun yanında yaz aylarında ve yağışsız günlerde elde ettiğimiz enerjiyle de elektrik ihtiyacını karşılamış olacağız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 673
Bu Ay : 7470
Toplam : 7470

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom