Hasta Hakları Uygulamaları Eğitimi

Malatya’da hasta hakları uygulamaları eğitimi düzenlendi.

Hasta Hakları Uygulamaları Eğitimi Malatya Yaşam-Sağlık

Hasta Hakları uygulamalarında yeni bir bakış açısı oluşturulması ve hasta hakları birimlerinde görev yapan personelin hasta hakları uygulamaları ile ilgili temel bilgi ve becerilerinin artırılması, hasta-sağlık çalışanı arasındaki iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla eğitim düzenlendiği bildirildi.

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Salonu’nda Hasta Hakları İl Koordinatörü Dr. Orhan Yılmaz’ın açılış konuşmasını yaptığı eğitimde; Sağlık İl Müdürlüğü Avukatları Av. Özay Öz ve Av. Ahmet Küçükyurt tarafından, Sağlık Çalışanları Tazminat Sorumlulukları, Ceza Sorumlulukları, Örnek Olgu Çözümleri hakkında, Sosyal Hizmet Uzmanı Vedat Yeniceli tarafından hasta hakları ile ilgili mevzuat, Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Akgün tarafından Türkiye’de ve Dünyada hasta hakları uygulamaları, Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü birim sorumlusu Serap Deniz tarafından Hasta Sorumlulukları Tıp Etiği ve Hasta Hakları, Örnek Olgu Çözümleri hakkında katılımcılara eğitim verildi.
Eğitime, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Malatya Devlet Hastanesi, İlçe Devlet Hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli birim sorumluları katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom