Çakır Yol Çalışmalarını İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşiltepe bölgesinde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Çakır Yol Çalışmalarını İnceledi Malatya Haber

 Koşu Mahallesi ile Gazi Mahallesi sınırlarından geçen Medeniyet (Gazi) Caddesi’nin genişletme ve düzenleme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılan çalışmalarla caddenin bulvara dönüştüğünü söyledi.

Son 5 yılda Yeşiltepe’ye çok önemli yatırımlar yaptıklarını anlatan Başkan Çakır, “Yeşiltepe’nin bütün caddeleri ve sokakları yenilendi. Altyapı şebekeleri kuruldu; drenaj sistemleri yapıldı. Dolayısıyla burada yapılan semt konaklarıyla, parklarıyla Yeşiltepe kimlik değiştirdi. Malatya’nın gözde semtlerinden biri haline geldi” dedi.

Başkan Çakır, Medeniyet Cadde’sinin Yeşiltepe için çok önemli olmasına rağmen geçmişte dar ve bakımsız olduğunu kaydederek yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu caddenin 6 metreye düşen bölümleri vardı. Cadde, demiryolları arazisinden yola katılarak genişletildi. Elektrik telleri yer altına alındı. Sonuçta da 1 kilometrelik geniş bir bulvar ortaya çıktı. Bundan sonra bu bölgenin gelişimi, dönüşümü daha hızlı olacak. Değer açısından da burada bir yükselme kaydedildi. Özellikle cadde ve bulvarların prestij cadde ve bulvarlara dönüştürülmesi o bölgede yaşayan insanların günün her saatinde rahat dolaşımına imkan sağlıyor. Daha önce burada hiç ağaç yokken şu anda çok farklı türde yetişkin ağaçlar dikildi. Bugün asfaltlama çalışmasına başlandı. Bu hafta içerisinde çalışmalar bitirilecek. Burada önemli bir çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalarla da bu caddemiz Yeşiltepe bölgesine de değer katacak önemli bir cadde haline geldi. Bütün ekibime teşekkür ediyorum.”

İnceleme gezisinde hazır bulunan Koşu Mahallesi Muhtarı Fahrettin Akça ise Yeşiltepe’nin Başkan Çakır’in ilk 5 yıllık döneminde çok önemli hizmetler aldığını belirterek, “5 yıla bu kadar hizmet sığdıysa önümüzdeki 5 yılda daha büyük bir hizmet alacağına eminiz. Gazi caddemiz iki gidiş - iki geliş olarak prestij bir caddemiz oldu. Yürüyüş alanlarıyla, dinlenme parkıyla, parkın içerisindeki spor aletleriyle Yeşiltepe’nin en cazibeli yeri haline geldi. Başkanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 715
Bu Ay : 5081
Toplam : 5081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom