Sağlık Yatırımları Artacak

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya il merkezinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek binası için 2 milyon TL ödenek ayrıldığını açıkladı.

Sağlık Yatırımları Artacak Malatya Yaşam-Sağlık

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın 2014 programına alınan sağlık yatırımları konusunda açıklamalarda bulundu. Merkezde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek binası için 2 milyon TL ve Akçadağ, Doğanşehir ve Hekimhan ilçelerinde yapımı devam eden yeni devlet hastaneleri için 6 milyon TL ödenek ayrıldığının müjdesini veren Tüfenkci, 2013 yılında yapımına başlanan 7 ayrı yatırım için yapılan çalışmaların ise son sürat devam ettiğini belirtti.

Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: "25 yataklı ve 3 bin metrekarelik Akçadağ Devlet Hastanemize bu yıl 2 milyon TL ödenekle bu hastanemizin yapımı sürdürülecek. 30 yataklı ve 4 bin 572 metrekarelik Doğanşehir hastanemiz için 2 milyon TL,30 yataklı ve 4 bin 500 metrekarelik Hekimhan Devlet Hastanemiz için 2 milyon TL, Doğanşehir ilçemize 10 Dairelik lojman için 1 Milyon TL, Doğanşehir Polat Aile Sağlık Merkezi, Yeşilyurt Görgü Sağlık Evi, Pütürge Bakımlı Sağlık evi için toplamda 150 bin TL ödenek ayrılmıştır. "

"11 YILDA 20 ADET AİLE SAĞLIK MERKEZİ YAPILDI"

Bülent Tüfenkci, 11 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Malatya’da  640 yatak kapasiteli Bölge Devlet Hastanesi, Darende’de 75 yataklı Hulisi Efendi Devlet Hastanesi,Arapgir’de 25 yataklı ilçe Hastanesi,Yazıhan’da 10 yataklı ilçe hastanesi,2 adet Aile Sağlığı Merkezi,Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Kontrol Merkezi,Yazıhan Fethiye Aile Sağlığı Merkezi Lojmanı,Pütürge  ve Arapgir Aile Sağlığı Merkezlerine 4 daire lojmanı ve 20 adet Aile Sağlığı Merkezi yaptıklarını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 82
Bu Ay : 3526
Toplam : 3526

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom