Karkiv Kentinde Askeri Operasyon

Ukrayna’nın doğusunda yer alan Karkiv, Donetsk ve Luhansk kentlerinde Rusya yanlısı grupların hükümet binalarını ele geçirmeleri sonrası bugün, Ukrayna İçişleri Bakanlığı Karkiv kentinde askeri operasyon başlattı.

Karkiv Kentinde Askeri Operasyon Dünya

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov Facebook sayfasından yaptığı açıklamada Karkiv’de başlatılan terör karşıtı operasyonda en az 70 kişinin tutuklandığını belirtti. Avakov ayrıca,

“Şehir merkezi ve metro istasyonları kapatıldı. Kısa bir süre içerisinde operasyonu bitireceğiz ve ayrılıkçıları durduracağız. Bölge İdare binası bölücülerden tamamen temizlendi” dedi. Avakov operasyonda silah kullanılmadığını da sözlerine ekledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı açıklamasında Ukrayna yönetimine askeri operasyonu durdurması çağrısında bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ukrayna’yı acil olarak iç savaşın yaşanmasına neden olabilecek askeri operasyon hazırlığını durdurmaya çağırıyoruz” denildi.

Ukrayna’da dün Donetsk, Luhansk ve Karkiv kentlerinde bulunan Rusya yanlısı gruplar Kırım gibi Ukrayna’dan ayrılmak istediklerini belirterek hükümet binalarını ele geçirmişlerdi. Doğu Ukrayna’da yapılan protestoların amacının “ülkeyi bölmek ve yabancı askeri kuvvetlerin ülkeye girişini başlatmak” olduğunu ifade eden Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk ise, Rusya’nın hedefinin Ukrayna’nın topraklarını kendi yönetimlerine katmak olduğunu belirtmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 618
Bu Ay : 7764
Toplam : 7764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom