MEFER'den Fotoğraf Maratonu

Malatya Fotoğraf ve Resim Sanatları Derneği, Pütürge ve Doğanyol ilçeleri köylerine Fotoğraf Maratonu düzenledi.

MEFER'den Fotoğraf Maratonu Malatya İlçe

Malatyalı bir grup doğa tutkunu ve fotoğrafçı baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla yeşeren kayısı ağaçlarının ve baharın müjdecisi kelebeklerin ortaya çıkmasını fotoğraflayarak ölümsüzleştirmek için Örmeli ve Gökçe köylerine gezi düzenledi.

Malatya’dan giden topluluğu karşılayan ve desteklerini esirgemeyen Pütürge Örmeli Köyü Muhtarı Ali Güngör şunları söyledi:

“Muhtarlığa seçildikten hemen sonra yöremize gerçekleştirilen bu faaliyet köyümüz ve yöremizin tanıtımı adına güzel bir etkinlik olduğu kanaatindeyim. Köyümüze gelen arkadaşlarla beraber gezip yardımcı olduk. Yeşilliği ve suyunun temiz bol oksijenin yüksek olduğu yöremize yurdumuzun dört bir yanından tüm doğa tutkunu ve meraklılarını davet ediyorum.”

Etkinliğe Mardin’den gelerek katılan basın muhabiri ve fotoğrafçı Vehap Erdoğan, “Etkinlik için gece saatlerinde Malatya'ya gelerek ekibe dahil oldum. Sabah erken saatlerde başlayan yolculuğumuzun sonunda muhtarımız bizleri karşıladı. Sıcak, samimi, içtenlikle bizlere yöre gezdirerek bilgiler verdi. Doğa fotoğrafları çekerek yöre tanıtımında kullanmak üzere arşiv oluşturuyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 826
Bu Ay : 7972
Toplam : 7972

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom