Polis Teşkilatının 169'ncu Yıldönümü

Malatya Valisi Vasip Şahin, “Emniyet teşkilatımız son yıllarda büyük mesafeler kat etti” dedi.

Polis Teşkilatının 169'ncu Yıldönümü Malatya Haber

4-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası ve 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Faruk Nalçacı, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Karlı, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tarık Gelgiç, emniyet personelini ve okul öğrencilerini temsilen polis memurları ve öğrenciler, Vali Şahin’i makamında ziyaret ederek, kendisine çiçek takdim ederek, hafta dolayısı ile yapılan ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verdiler.

Vali Şahin, ziyarette yaptığı konuşmada, “Emniyet teşkilatı bir kolluk kuvvetidir. Kolluk kuvvetleri de kanunda ifadesinin bulunduğu şekli ile halkın can ve mal güvenliğini, emniyet ve asayişini, huzurunu temin etmeye mahsus seçici yetkisini kullanan yani zorlama yetkisini de kullanan ikisini de kullanabilen bir kurumdur. Bu görevini yerine getirirken yasalara tam bir bağlılık içerisinde insan hak ve hürriyetlerini göz önünde tutan, güvenlik özgürlük dengesini en iyi şekilde gözeten bir anlayışla görevini yapar. Bu anlamda baktığımızda emniyet teşkilatımız son yıllarda büyük mesafeler kat etti.

Büyük seviyeler aldı ve Türkiye’nin artık çok tartışılan bir kurumu olmaktan çıkıp gerçekten halkın, vatandaşın güvenle takip ettiği ve çok rahat gidip geldiği kurumlar haline dönüştü. Bu Emniyet Teşkilatı’nın kendi içerisinde yapmış olduğu düzenlemelerle ve kendine verdiği çeşitli eğitim ya da motivasyonla olan bir şeydir. Bu vesile ile ben emniyet teşkilatımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah Malatya özelinde de, Malatya’mız çok daha huzurlu çok daha güvenli, sokağı çok daha yaşanabilir ve gezilebilir bir şehir olma yolunda Türkiye ‘ye örnek teşkil etmeye devam edecektir” dedi.

İl Emniyet Müdürü Uluayak ise, “Emniyet Teşkilatı yaklaşık 265 bin personeli olan, 125 ülke ye eğitim veren, her yıl personelinin 3/2’sini hizmet içi eğitimden geçiren Türkiye’nin yegane kuruluşlarından bir tanesi. Bu görevde olmaktan, emniyet teşkilatında olmaktan bizlerde gurur duyuyoruz, sizlerin emrinde çalışıyoruz. Hem ülkemizin huzur ve güvenliği için hem de Malatya’mızın huzur ve güvenliği için bundan sonra da aynı kararlılıkla Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin ilkeleri ışığında emniyet teşkilatının, kaynağını mevzuattan ve kanunlardan alan görev çerçevesi içerisinde görevlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Karlı da yaptığı konuşmada, ”Teşkilatımızın kuruluşunun 169. yılında bizleri kabul ettiğiniz için çık teşekkür ediyoruz. Biz de eğitim ve öğretim anlamında teşkilatımıza elimizden geldiğince kanunlar çerçevesinde öğrenci yetiştirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 40
Bu Ay : 7186
Toplam : 7186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom