Bosna Hersek'in Bağımsızlığının Yıldönümü

Malatya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı, eğitim masasından sorumlu il başkan yardımcısı eğitimci Harun Turgay, “Türkiye-Bosna Hersek ilişkilerini en mükemmel seviyeye çıkarmak, her alanda gelişme kaydetmesine kilometre taşı olmak isteğimizdir” dedi.

Bosna Hersek'in Bağımsızlığının Yıldönümü Malatya Haber

Harun Turgay, Bosna Hersek’in bağımsızlığının yıldönümü nedeniyle yaptığa açıklamada, Bosna-Hersek halkının bağımsızlık uğruna başlattığı zorlu ve çetin mücadeleyi hatırlattı. Turgay, 3 Mart 1992'de ‘Bağımsızlık kararı’ alması ile sonuçlanan Bağımsız Bosna-Hersek Cumhuriyeti’nin 6 Nisan 1992'de önce Avrupa Birliği ve ABD tarafından tanındığını daha sonra 22 Mayıs’ta da Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edildiğini ifade etti. Harun Turgay, şunları söyledi:

“Alperen Ocakları olarak; uzun ve köklü bir tarihi geçmişe sahip Türkiye-Bosna-Hersek ilişkilerini en mükemmel seviyeye çıkarmak, her alanda gelişme kaydetmesine kilometre taşı olmak isteğimizdir. Bosna Hersek’in bağımsızlığının yıldönümü münasebetiyle bir kez daha, Bosna halkının milli bilincinin oluşmasında, Bosna’da Türk sempatizanlığının artmasında önemli yeri olan ve bağımsızlığın kazanılmasında etkin rol oynayan büyük İslam düşünürlerinden “Bilge Kral” Aliya İzzetbegoviç'i ve Srebrenitsa olmak üzere bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Turgay, Alperen Ocakları'nın şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de Bosna-Hersek halkının yanında yer almaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 663
Bu Ay : 4107
Toplam : 4107

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom