Buz Pateni Gösterisi İlgi Gördü

Rusya'da Soçi-2014 Kış Olimpiyat Oyunları'nda Artistik Patinaj Buz Dansı Kısa Program dalında Türkiye'yi temsil eden milli sporcular Alise Agafonova ve Alper Uçar Malatya’da buz pateni gösterisi yaptı.

Buz Pateni Gösterisi İlgi Gördü Malatya Haber

Malatyapark Buz Pisti'nde gerçekleşen gösteride milli sporcular Alise Agafonova ve Alper Uçar, gösterilerini Muhteşem Yüzyıl dizisi müzikleri eşliğinde yaptılar. Gösteriye Malatyalılar yoğun ilgi gösterdiler.
Malatya'da ilk defa profesyonel buz dansı gösterisi gerçekleştiren Alper Uçar, “Buz dansı olarak Türkiye ilk defa olimpiyatlarda yarıştı ve ilk defa bayrağımız dalgalandı.

2011 yılında ise Türkiye tarihinde ilk defa Erzurum Kış Olimpiyatları'nda ilk madalyası olan gümüş madalyayı kazandırdık. Ondan sonra gümüş ve bronz madalya izledi. Alise ise 2010 yılında Almanya ve Fransa’dan gelen tekliflerin dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçerek Türk milli takımını temsil etmeye başladı. Buz pateni sanıldığının aksine çok daha az tehlikeli bir spordur” dedi.
Mili sporcu Alise Agafonova ise, “Bu sporda Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyuyorum. Çünkü bir ilki başardığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 370
Bu Ay : 6350
Toplam : 6350

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom