12 Bin Hektarlık Arazi Sulu Tarımla Buluşacak

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Yazıhan ilçesinde yapımı devam eden Boztepe Barajı sulama şebekesinin tamamlanmasıyla birlikte 12 bin hektarlık tarım arazisinin suya kavuşacağını söyledi.

12 Bin Hektarlık Arazi Sulu Tarımla Buluşacak Malatya İlçe

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamada, Yazıhan ilçesinin 12 bin 60 hektar arazisine hayat verecek ve Malatya'nın tarım sektörüne önemli artılar kazandıracak olan Boztepe (Kuruçay) projesinin sulama şebekesinin önümüzdeki yılsonuna doğru faaliyete geçeceğini belirtti.

Tüfenkci,‘‘Malatya'nın Yazıhan ovasındaki Boztepe barajından alınacak su ile 2 bin 830 hektar terfili, 9 bin 230 hektarda cazibeli olmak üzere toplamda 12 bin 60 hektar alan 126 milyon 224 bin TL harcama yapılarak basınçlı borulu sulama şebekesiyle sulanacaktır. Sol sahil ve terfili hattaki şebekenin 2015 yılı sulama sezonu öncesi, sağ sahil şebekesinin ise 2015 yılı sonlarında açılması planlanmaktadır. Söz konusu yerleşim yerlerinde yaşayan Yazıhan ilçe sakinlerinin önemli bir sorunları da böylece çözüme kavuşacaktır.’’dedi.

 Bülent Tüfenkci, Malatya Darende Ilıca bölgesindeki elektropompaj sulama suyu tesisi işinin de ihalesinin yapıldığını ve Aralık ayında hizmete sunulacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 637
Bu Ay : 4081
Toplam : 4081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom