Derneklere Gazetecilik Kursu

Malatya'da Anadolu Platformuna bağlı dernekler için Meşale Derneği sekretaryasında ve Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle düzenlenen basın ve halkla ilişkiler kursu tamamlandı.

Derneklere Gazetecilik Kursu Malatya Kültür-Sanat

Malatya'da Anadolu Platformuna bağlı dernekler için Meşale Derneği sekretaryasında ve Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle düzenlenen basın ve halkla ilişkiler kursu tamamlandı. 10 derneğe basın ve halkla ilişkiler görevlisi yetiştirmek amacıyla düzenlenen kurs sonunda kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi Ahi Evran Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Anadolu Platformu Malatya Bilgi ve İletişim Komisyonu Başkanı Necip Cengil, doğru haber vermenin önemine dikkat çekerek, "Fasık haber ve sahih haber olmak üzere iki tür haber vardır. Sahih haber anlayışının oturtulması gerekir. Fasık haber ise toplumları germek, karanlığa çekmek için uydurma ya da değiştirme usulüyle gündeme gelir" dedi.

Meşale Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çalhan, konuşmasında insanların ve toplumların veya medeniyetlerin oluşumunda insanların; kendilerinden başka değer ve anlam ürettikleri oranda kıymetli olduklarını vurguladı.  Kursa emeği geçenlere teşekkür eden Çalhan, "Katılımcı olsun görevli olsun tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Cengiz Uğur, kursun önemine değinerek "Özellikle haber vermenin ehemmiyetini görünce bu kursumuzun ayrı bir kaliteye sahip olduğunu farkettik. İnşallah derneklerimiz bazında da doğru ve kaliteli haberlerle kursiyerlerimiz toplumu aydınlatacaklar" diye konuştu.

Daha sonra kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Tören sonunda kokteyl verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 594
Bu Ay : 4960
Toplam : 4960

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom