"Gelecek Elimizde"

Malatya Valiliği, SODES kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi tarafından yürütülen ‘Gelecek Elimizde’ adlı proje için hatıra ormanı oluşturuldu.

Malatya Haber

Malatya Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi tarafından yürütülen ‘Gelecek Elimizde’ adlı SODES projesi kapsamında 350 öğrenciye yönelik olarak piknik ve 5 bin adet fidan dikimi Çolaklı köyü mevkiinde yapıldı.

Proje nedeniyle oluşturulan ‘Gelecek Elimizde’ hatıra ormanı için düzenlenen törene; Vali Yardımcısı Mehmet Sait Kurnaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdülkadir Gündem, Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Künkül, Orman İşletme Müdürü Ramazan Karaca iye çok sayıda davetli ve 9 ayrı okuldan gelen 350 öğrenci katıldı.

Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, projenin SODES kapsamında Valilik ve Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliği ile hatıra ormanı oluşturulduğunu belirterek, “Bu projeler ülkemizin şuanda geldiği noktayı da gösteriyor. Biz Emniyet Teşkilatı olarak 5-10 yıl önce araçlarımıza yakıt bulmakta zorlanırken, bugün devletimiz ve Emniyet teşkilatımız sosyal projeler yürütülür hale gelmiştir. Bu durum ülkemizin geldiği noktanın en güzel göstergesidir.

350 öğrencimizin katılımı ile 5 bin adet fidan dikeceğiz. Bu ülkenin toprağının ve sosyal hayatının hem gerçek anlamda fidanlara ihtiyacı ver hem de sizin gibi böyle genç beyinlere, genç dimağlara ihtiyacı var. Kurduğumuz hatıra ormanın hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orman İşletme Müdürü Ramazan Karaca ise, “2013 yılında Malatya’da 3 milyon 17 bin adet fidan diktik. 2014 yılı ilkbaharında ise 1 milyon 250 bin adet fidana ulaştık. İnşallah yıl sonunda 3.5 milyon fidana ulaşacağız” dedi.

Törende Vali Yardımcısı Mehmet Sait Kurnaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdülkadir Gündem, Emniyet Müdürü Nuri Uluayak birlikte fidan dikerek, can suyu verdi. Emniyet Müdürü Uluayak, törene katılan öğrenci ve emniyet mensuplarıyla da birlikte fidan dikti.

Fidan dikiminin ardından törene katılan öğrencilere müzik eşliğinde piknik yaptırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 859
Bu Ay : 2427
Toplam : 2427

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom