Şevket Keskin'in Açıklaması

(MESOB) Başkanı Şevket Keskin, kayısıdaki don zararının afet boyutunda olduğunu belirterek, ortaya çıkan durumun sadece kayısı üreticisini değil, Malatya ekonomisini de aynı derecede olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Şevket Keskin'in Açıklaması Malatya Haber

MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’da yaşanan don olayı sadece belli bölgelerde değil, ilimizin tamamında etkili olmuş ve kayısıdaki zararın boyutu son dönemlerin en büyük afeti olarak gösterilmektedir. Kayısıda üretiminde ciddi bir zarar söz konusudur. Öncelikle şu konu çok önemlidir; kayısı Malatya köylüsünün, Malatya esnafının ve Malatya sanayicinin, Malatya tüccarının yani Malatya ekonomisinin temel lokomotifidir. Kayısıdaki don zararı sadece çiftçiyi ve köylüyü mağdur etmeyecek, aynı zamanda Malatya ekonomisini de olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle alınacak olan önlem ve kararların bu çerçevede görülmesi çok önemlidir. Son yıllarda kayısıda yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı çiftçimizin neredeyse yüzde 55’inin TARSİM sigortası yaptıramadığı bir gerçektir. Bu nedenle hükümetimizin, kayısı üreticimizin tamamını kapsayacak bir destek uygulaması başlatması en temel beklentimizdir” dedi.

Keskin, “Tarım fuarının açılışı için Malatya’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker’e beklentilerimizi ve sorunun çözümü için önerilerimizi ilettik. Esnaf teşkilatları ve üst kuruluşumuz TESK olarak bu konudaki girişim ve taleplerimizi hükümetimiz nezdinde dile getirerek, Malatya’da gündeme gelen taleplerin takipçisi olacağız. Hükümetimizin bu konuda çiftçimizi mağdur etmeyeceğini ve Malatya il ekonomisinin ciddi sıkıntılar yaşamadan 2014 yılını atlatması için gereken desteği vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 596
Bu Ay : 6576
Toplam : 6576

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom