11 Bin Kayısı Üreticisi Hasar İhbarı Yaptı

Malatya’da TARSİM’e yaklaşık 11 bin kayısı üreticisinin ihbarda bulunduğu ve hasar oranının ise ancak Mayıs ayında netleşeceği bildirildi.

11 Bin Kayısı Üreticisi Hasar İhbarı Yaptı Malatya Haber

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, katıldığı bir televizyon kanalında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Tüfenkci, “Malatya’nın değişik ilçelerinde 30-31 Mart tarihlerinde yaşanan don olayı sebebiyle kayısı ağaçlarında hasarlar oluştu. TARSİM’e kayıtlı 14 bin 730 poliçe var. Şuanda 11 bine yakın ihbar var. Rakımı bin metre ve altındaki ilçe ve mahallelerde dondan etkilenme söz konusu. Henüz hasar belirtilerini tespit edebiliyor. Hasar oranı ise ancak net olarak Mayıs ayında netleşebilir” ifadelerini kullandı.

Kayısı üretiminin Malatya ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu ve iktidarları dönemlerinde kayısı üreticilerine hep destek çıkıldığını ifade eden AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci, “Üreticilerimizin yaşamış olduğu, özellikle çiçek döneminde olan kayısı ağaçlarının yaşadığı afet hepimiz tarafından gözlendi. Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Mehmet Mehdi Eker’in de dün ilimizdeki ziyaretleri bu hususta önemliydi.Hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte de gerek şahsım,gerekse milletvekillerimiz kayısı üreticilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında her türlü girişimde bulunacağız” dedi.

ALINAN SONUÇLAR İSTİKRARIN DEVAMI AÇISINDAN SON DERECE ÖNEMLİDİR

30 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçim sonuçlarına da değinen Tüfenkci, “Malatya il genelinde 2009 seçimlerinde 13 ilçenin 7’sini kazanmıştık. Bu seçimlerde ise 11 ilçe belediyesi AK Partili oldu. Alınan sonuçlar istikrarın devamı açısından son derece önemlidir. AK Parti olarak her seçim oylarımızı artırıyoruz. Başbakanımızın şahsında AK Parti’ye büyük bir teveccüh vardır. Yapılan hizmetlerin devamı noktasında bu destek son derece önemlidir. Son yaşanan süreç bu desteği çok daha önemli kılmıştır. AK Parti iktidarını hedef alan ve her gün yeni bir iftira kampanyaları ile girilen bu seçim Türkiye genelindeki yüzde 45,5 oy oranı ile AK Parti’ye güçlü bir güvenoyu vermiştir. Her türlü demokrasi dışı yöntemlere, kirli ittifaklara rağmen milletimiz büyümenin, kalkınmanın, barış ve istikrarın yanında yer almıştır” değerlendirmesini yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 1859
Toplam : 1859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom