Doğanşehir'de 65 Yetim Çocuğa Aylık Yardım

Malatya’nın Doğanşehir İlçesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hayırsever işadamlarının katkılarıyla maddi yetersizlik içerisinde bulunan 65 öksüz ve yetim çocuğa ayda 150 TL olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak nakdi yardımda bulunuyor.

Doğanşehir'de 65 Yetim Çocuğa Aylık Yardım Malatya İlçe

Konuya ilişkin açıklama yapan Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, “Bir ailede aile büyüklerinden biri vefat ettiğinde çocukları için çeşitli sıkıntılar baş gösteriyor. Bu vefattan dolayı belki de en fazla çocuklar etkileniyor. Bu çocuklarımızın maddi ve manevi sorunlarını ve sıkıntılarını bertaraf etmek toplum olarak hepimizin ortak görevi. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bizlerin çocukları da öksüz ve yetim kalabilir. Bu çocuklarımızı kendi çocuklarımız gibi sahiplenmeliyiz. En az kendi çocuklarımız kadar bu çocuklarımızla ilgilenmeli, onları ülkemize, toplumumuza ve insanlığa faydalı birer birey haline getirmek adına çaba sarf etmeliyiz.

Doğanşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak hayırsever işadamlarımızın da katkılarıyla maddi yetersizlikler içerisinde bulunan 65 öksüz ve yetim çocuğumuz adına ayda 150 TL olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak nakdi yardımda bulunuyoruz. Bu çalışmamız 2008 yılından beri devam etmekte olup; süreklilik arz etmektedir. Bu vesile ile destek ve katkılarından ötürü isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever işadamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 389
Bu Ay : 907
Toplam : 907

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom