Şehitlere Saygı Turu Düzenlediler

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (MABİSDER) Bisikletçileri, "18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yılı" kutlama etkinlikleri çerçevesinde "3. Şehitlere Saygı Bisiklet Turu" etkinliğine katılmak üzere Çanakkale'ye gitti.

Şehitlere Saygı Turu Düzenlediler Malatya Haber

Çanakkale Valiliği tarafından gerçekleştirilen "3. Şehitlere Saygı Bisiklet Turu"na katılacak olan bisikletçiler Ahmet Çitak, Ali İlhan, İzzet Berktaş, Mustafa Ekici ve Tolgahan Ateş, PTT önünde düzenledikleri basın açıklamasının ardından Çanakkale'ye pedal çevirdi.

MABİSDER Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Ali İlhan ve Tolgahan Ateş, "Ülkemizin dört bir yanından gelerek bu tura katılacak kayıtlı bin 258 bisiklet sever dostlarla bir arada olacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Pedallarımızı, Truva Savaşları'ndan sonra 1915 yılında bir büyük destanın daha yazıldığı Çanakkale topraklarına çevireceğiz . Demir atlarımızla huzur içinde dolaşacağımız bu yerler, vatanı uğruna canlarından vazgeçerek, bizlere bugünkü hürriyetimizi armağan eden aziz şehitlerimizin yattığı kutsal vatan topraklarıdır" ifadelerini kullandı.
Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mustafa Ekici ise saygı turuna Malatya'dan katılım sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Geçen yılda Şehitlere Saygı Bisiklet Turu'na katılmıştım. Bu yılda yeniden bu tura katılmanın gururunu yaşıyorum. Oranın anısı, hatırası ve duygusu üzerimde kaldı. Arkadaşlarımızla birlikte saygı turunda Malatya'yı temsil edeceğiz" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından bisikletçiler, Çanakkale'ye pedal çevirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 774
Bu Ay : 1509
Toplam : 1509

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom