"Hazinemiz Ailemiz" Projesi

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2014 yılı içinde aileyi anlatacak çeşitli faaliyetlerin yer alacağı ve ailenin önemine dikkat çekmek için hazırlanan “Hazinemiz Ailemiz” peojesi kapsamında okullarda öğrencilere yönelik gerçekleştirilen sunumlar devam ediyor.

Malatya Haber

Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi Konferans  Salonun’nda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Atataürk Kız Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencileri ile sunumlarını yapmak üzere PDR Uzmanı Ferat Dalaman katıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, 2014 yılı lokomotif projesi “Hazinemiz Ailemiz” hakkında bilgi vererek, yapılan sunumların öğrenci ve öğrenci velilerine yönelik olduğunu, sunumlarda ortak nokta olarak aile içinde nitelikli zaman geçirmenin önemininden bahsettiklerini söyledi.

TUİK verilerine göre yaşadığımız bölgede en fazla boşanma oranlarının Malatyada yaşandığına dikkat çeken Yıldırım, “ En büyük hazinemiz olan aileye vurgu yaparak, bu konuda bir farkındalık uyandırmak istiyoruz” dedi.

Yerkürede ailesine sahip olmayan bir çok insanın olduğuna işaret eden Yıldırım,” Ailemizin kıymetini onu kaybetmeden bilelim” dedi. Ailemize bizlerin sahip çıkarak, en büyük yatırımı yine bizlerin gerçekleştireceğini söyleyen  Yıldırım, “ Atatürk Kız Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencilerine gösterdikleri büyük ilgiden, Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi koordinatörü Ferat Dalaman’a yapmış oldukları sunumlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

PDR Uzmanı Ferat Dalaman, “Hazinemiz Ailemiz” projesinin Malatya için büyük bir kazanç olduğunu söyleyerek, projeyi hayata geçiren Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür etti.

Ailemizin farkında olmadan yaşamımızı sürdürdüğümüzü belirten Dalaman, ailemiz ile birlikteyken kıymetini bilmemiz ve sahiplenmemiz gerektiğini vurguladı. Günümüz dünyasında yaşamın her alanında aile kavramının içi boşaltılarak bizlere sunulduğunu, kültür ve sosyal yapımızın bizler için çok önemli olduğunu,kültürümüzle örtüşmeyen  çeşitli fikirlerin TV dizileri ile bizlere empoze edilmeye çalışıldığını söylen Dalaman, “ Bizler uyanık olmalıyız, değer yargılarımızı gözardı etmemeli, kendimizi ve ailemizi hiçbir şekilde ezdirmemeliyiz” dedi.

İnsanın yaşadığı her yerde farklılıkların olduğunu ve buna bağlı olarak da aile yapımızın birbirinden farklı olduğunu ifade eden Dalaman, anne babaların vermiş olduğu tepkisel davranışlarda tek amaçlarının çocuklarını korumak olduğunu söyledi. Her insanın değerli olduğunu ve bunu en doğru bir şekilde hissedebilecekleri yerin aile olduğunu kaydeden Dalaman, “Acı-tatlı günümüzde tek sığınağımız ailemizdir” dedi.

Aile içinde kuşak çatışmaların yaşanabileceğini ve oluşacak problemleri yine ailenin kendi içinde çözüme ulaştırabileceğini söyleyen Dalaman, “ En büyük hazinemiz olan aileyi farketmemiz bizlerin en büyük kazancı olacaktır” dedi.

Programın sonunda Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar tarafından PDR Uzmanı Ferat Dalaman’a teşekkür plaketi verilirken, öğrencilere ise anne-babalarına hediye etmeleri  için “Hazinemiz Ailemiz” logolu karanfiller dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 24
Bu Ay : 3822
Toplam : 3822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom