Erkin'in Katılımıyla Görev Teslim Töreni Yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “Türkiye bundan sonraki süreç içerisinde; demokratikleşme, sivilleşme, sistemle ilgili restorasyon çalışmasına devam edecektir” dedi.

Erkin'in Katılımıyla Görev Teslim Töreni Yapıldı Malatya İlçe

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi’nde görev teslim törenine katılıp konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 30 Mart yerel seçiminde vatandaşların istikrara oy verdiğini belirterek, “Bütün şantajlara ve montajlara, bütün kirli, pis tuzak ve saldırılara, iftira ve iddialara rağmen halkımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan demiştir ve gerekli desteği vermiştir” diyerek, “Türkiye bundan sonraki süreç içerisinde; demokratikleşme, sivilleşme, sistemle ilgili restorasyon çalışmasına devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Zirai don olayından bahseden Bakan Eker, “Malatya ile birlikte Karadeniz’in bazı illerinde yaşanan zirai don nedeniyle gerekli hasar tespit çalışmalarına başlandı. Daha önce de böyle durumlar yaşanmıştı. İnşallah hasar tespiti sonrasında gerekli gayreti göstereceğiz” dedi.

Yeşilyurt'ta 15 yıl başkanlık yapan ve son seçimde aday adayı olmasına rağmen Hacı Uğur Polat’ın AK Parti’den aday gösterilip kazanması nedeniyle görevi bırakan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, “Büyükşehir olunmasıyla birlikte ilçemizde 6 belde kapandı. Çalışkan, becerikli arkadaşlarımızın ellerine sağlık. Seçimi kazanan Hacı Uğur kardeşimize de yeni görevinde başarılar diliyorum. Zaten aileden biri başkan seçildi” şeklinde konuştu.
30 Mart seçiminde Yeşilyurt Belediye Başkanlığı’nı kazanan Hacı Uğur Polat da, "Yüzde 61 oranıyla AK Partimize çok büyük destek vererek bizleri bu günlere getirdiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 300 bin nüfuslu bir ilçe olarak sizlerin gece gündüz hizmetinde olacağız" dedi.

Konuşmalardan sonra, hizmetlerinden dolayı Kavuk’a plaket ve buket çiçek verilirken, Malatya’nın büyükşehir olmasıyla kapanan Yeşilyurt’a bağlı belde belediye başkanlarına da teşekkür plaketi Bakan Eker tarafından verildi.
Mehteran ile halk oyunları gösterisinin yapıldığı görev teslim törenine, AK Parti Malatya Milletvekili Faruk Öz dışındaki milletvekilleri, bazı belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 140
Bu Ay : 4506
Toplam : 4506

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom