Zirve Yayınevi Davası Ertelendi

Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması nedeniyle 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nden Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen Zirve Yayınevi Davası'nın duruşması 10 Nisan’dan 23 Haziran 2014 tarihine ertelendi.

Zirve Yayınevi Davası Ertelendi Malatya Asayiş

Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması nedeniyle Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi kapatılmış ve bu mahkemede görülen Zirve Yayınevi Davası dosyaları Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti. Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, bir önceki mahkemenin duruşma için 10 Nisan’a verdiği duruşma gününü 23 Haziran 2014 tarihine erteleyerek halen dava kapsamında tutuklu bulunan 9 sanık hakkında ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.
Malatya’da 18 Nisan 2007 tarihinde Alman Tilman Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel adlı misyonerlerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi davasının 5 asıl sanığı olan Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler, yeni yasal düzenleme nedeniyle 8 Mart 2014 günü 7 yıl sonra cezaevinden tahliye edilmişlerdi.

Dava kapsamında halen emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil, Öğretim Görevlisi Ruhi Abat, Uzman Çavuş Mehmet Çolak, Astsubay Murat Göktürk, Astsubay Abdullah Atılgan, Varol Bülent Aral ve Levent Ercan Gelegen ise halen tutuklu bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 466
Bu Ay : 2034
Toplam : 2034

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom