CHP, Parti İçi Muhalefetten Dert Yandı

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya yöneticileri, yaptıkları basın açıklamasında parti içi muhalefetten dolayı dert yandı.

CHP, Parti İçi Muhalefetten Dert Yandı Malatya Haber

Avşar Otel’de 30 Mart seçimini değerlendirme toplantısı yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan İnci, kendisinin Edirne’den gelmesi nedeniyle parti içinde kendisine ithal aday dendiğini ifade edip, “Bana ithal aday diyenler seçimde aleyhime çalıştı” iddiasında bulundu.

İnci, “Parti içinde sürekli adaylığımı sorgulayanlar oldu. Seçime birkaç gün kala da, aynı ekip sahada, CHP’liler, CHP’ye oy vermeyin diyorlar. Hatta bunun için İstanbul’dan geldiler ve kimin tanıdığı varsa kapı kapı gezip ya oy kullanmayın sakın da büyük şehirde oy vermeyin dediler. Bana karşı çıkanlar, süresinde kendileri niye aday adayı olmadı” diye sordu.

Hakan İnci, Malatya büyük şehri kazanan AK Parti adayı Ahmet Çakır’ın projelerini not ettiğini belirterek, “6 ay sonra sorgulamaya başlayacağım” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise şunları söyledi:

“Seçim sonucunu parti örgütündeki arkadaşlarla değerlendiriyoruz.Parti genel merkezimizle değerlendiriyoruz. 35-40 yıldır Malatya’yı yönetemiyoruz. 35-40 yıldır Malatya’yı yönetememenin üzerimizde umutsuzluğu söz konusu. Bunu kabul etmek lazım” diyerek, “Partimize zarar gelir diye birçok dedikoduya kulak tıkadık. Ben partinin il başkanıyım, bir sorumluluğum var. Bu sorumluluk bilinci ile hareket ediyorum. Partimin sürekli kamuoyunda, basın önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Ondan kaynaklı cevap vermiyorum. Yoksa her iddiaya verecek bir cevabımız var.”

Kiraz, bazı basın organlarının 30 Mart yerel seçiminde başarı elde edildiği şeklindeki sözlerinin tenkit edilmesi üzerine, “Seçim sonrasında değerlendirme basın toplantısında bir basın mensubunun sorması üzerine 30 Mart seçiminde oylarımızın arttığını söyledim. Yerel ve genel seçimi bir tutmayalım. Evet, 5 yıl önceki yerel seçimde aldığımız oy yüzde 13 iken, bu seçimde yüzde 18’e yükseldi. Genel seçime göre başarımız düşük ancak ben yerel seçime göre değerlendirdim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 892
Bu Ay : 2460
Toplam : 2460

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom