Tıp Fakültesinde Yenilenen Üniteler Hİzmete Açıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Gastroenteroloji Servisi, İç Hastalıkları ile Ayakta Tedavi üniteleri yapılan yenileme sonrası tekrar hizmete açıldı.

Tıp Fakültesinde Yenilenen Üniteler Hİzmete Açıldı Malatya Haber

Turgut Özal Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış törenine, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Genel Sekreter Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, akademik ve idari personel katıldı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, “Toplumların ayakta durması noktasında toplum yöneticilerinin çok önemli görevleri vardır. Bunlardan biri adalet diğeri de sağlık hizmetidir. Dolayısıyla adil olan ve sağlığına önem veren toplumlar gelişmiş toplumlar kategorisinde yer almaktadır. Önceliği sağlık olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nin bu noktada altyapısını güçlendirmesi asli görevlerindendir. Hasta refahını arttırma gayreti ile yapılan tüm çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen ise, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yapılan tüm yeniliklerden mutluluk duyduğunu belirterek, hastalara daha iyi hizmet verebilmek için gösterilen gayretlerden dolayı hastane çalışanlarını tebrik etti.

Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan da, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yapılan yenilik ve düzenlemelerle ilgili bilgiler vererek, şöyle konuştu:

“Hastanemiz servis ve ünitelerinin alt yapı eksikliklerini gidermek, çoklu oda sisteminden tekli oda sistemine geçmek amacıyla başlatılan ve büyük oranda tamamlanan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Şu ana kadar 18 kliniğimiz yenilendi. Halihazırda 3 klinikte çalışmamız devam etmektedir. 6 kliniğimizin yenileme çalışması da planlanmaktadır. Şu ana kadar toplamda 355 odanın yenilenme çalışmaları tamamlanmıştır.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ilgın Türkçüoğlu, Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Aladağ ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hülya Taşkapan yaptıkları konuşmalarda yenileme çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, bunun hem kendilerini motive ettiğini hem de hasta psikolojisi üzerine olumlu etki bıraktığını ifade ettiler.

Yenilenen iki odanın tüm masraflarını karşılayan hayırsever Hatice İlhan Akbay adına Mustafa Güler’e Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından teşekkür belgesi ve plaket verildi.

Daha sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Gastroenteroloji Servisi, İç Hastalıkları ile Ayakta Tedavi Üniteleri’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 288
Bu Ay : 5482
Toplam : 5482

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom