Acil Kriz Masası Kurulması İstendi

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu adına ortak basın açıklaması yapılıp, Malatya’da zirai don olması nedeniyle acilen kriz masası kurulması istendi.

Acil Kriz Masası Kurulması İstendi Malatya Haber

Ziraat odasında yapılan toplantıya, ilçe ziraat odası başkanları ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek katıldı. Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu adına ortak basın bildirisini okuyan Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılıç, zirai dondan dolayı başta kayısı olmak üzere meyve ağaçlarının çiçek ve tomurcuklarının gördüğü zararı dile getirdi.

29 ve 30 Mart gecesi yaşanan dondan dolayı başta kayısı olmak üzere ceviz ve dut olmak üzere birçok meyvelerin zarar gördüğünü söyleyen Kılıç, üreticinin bir yıllık emeğinin ve gelirinin gittiğini savundu. Acil olarak kriz masası oluşturulması gerektiğini bildiren Kılıç, ”Kriz masası zararları tespit edip, çiftçilerin tarım kredi kooperatifi, ziraat bankası, sulama elektrik borçlarının bir yıl ertelenmesini bekliyoruz” dedi.

Kılıç ayrıca, çiftçi kayıt sistemine başvurunun 30 Mayıs’ta sona ereceğini hatırlatarak, bu konuda da üreticileri uyardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom