"Eşit Şartlarda Yarışmadık"

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Yereldeki başarımızı genele de yansıtmak istiyoruz” diyerek, eşit şartlarda yarışmadıklarını ileri sürdü.

Malatya Haber

30 Mart yerel seçimini parti binasında yaptığı basın açıklamasında değerlendiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 5 yıl önceki yerel seçimde merkez belediyesinde yüzde 13 oy aldıklarını, bu yüzdeyi 30 Mart’ta 18’e çıkardıklarını belirterek, “Öncelikle halkımızın kararına saygılıyız. Ancak seçimi değerlendirirken, eşit şartlarda yarışmadığımızı belirtmek istiyoruz. AK Parti iktidarın verdiği güçle, önce bütün şehir yasasını uyguladı” şeklinde konuştu.
“Her seçimi kendi atmosferinde değerlendirmek gerekiyor” diyen Kiraz, “Şu anda, Hekimhan ve Arguvan ilçe belediyelerini kazandık. Bu seçime ilk defa büyük şehir belediyesi olarak girdik. Yasalarla ilçelerin sınırları genişletilip, bütün şehir yasası ile partimizin eli ve kolu bağlanmaya çalışıldı. Önceki yerel seçime göre değerlendiğimizde partimiz ikinci konumunu korudu. Ayrıca, bir önceki yereldeki oy oranımızı bu seçimde merkezde yükselttik. Bu başarımızı genele yansıtmak istiyoruz. 5 yıl önceki merkez oyumuzu yükselttik” şeklinde konuşup, partilerinin iktidara alternatif parti olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin birleştirici gücü sloganının kullandıklarını hatırlatan Kiraz, “Malatya’da 35-40 yıldır CHP maalesef Malatya’yı yönetemedi. Bundan kaynaklı sıkıntılar olabiliyor. Ancak önümüzdeki süreçte hem genel hem de yerel seçimde oylarımızı daha da yükselteceğimizi ifade ediyorum” dedi.

Kiraz, seçimde gecesini gündüzüne katan partililere de teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1062
Bu Ay : 4860
Toplam : 4860

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom