Öğrenme Şenliği Toplantısı

Malatya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi ve Hayat Boyu Öğrenme Stratejisinin Eyleme Dökülmesi ve ‘Öğrenme Şenliği’ konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

Öğrenme Şenliği Toplantısı Malatya Kültür-Sanat

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Salonu’nda yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran başkanlık etti. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk tarafından ‘Öğrenme Şenliği’ konulu sunum yapıldı.

Toplantıya; Malatya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkez ve İlçe Kurum Müdürlükleri, Sivil Toplum Kurum ile Kuruluş yetkili ve temsilcileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Berk, ‘Hayat Boyu Öğrenme Stratejileri ve Yetişkin Öğrenme Gündemi’ ve ‘İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Alanında Vizyon ve Planlama’ başlıklı sunumlarını toplantıya katılanlar ile paylaştı.
Berk, “Hayat Boyu Öğrenme strateji ve yetişkin öğrenme gündemindeki konulara bağlı olarak farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru dönüşümü gerçekleştirmektir.

Bu hareketle gerçekleştirmeyi planladığımız etkinliklerden birisi de ‘Öğrenme Şenlikleri’dir. Bu şenlikler ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak/yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturacak faaliyetlerden oluşturulması planlanmaktadır.

İlimizde bu yıl ilk defa Öğrenme Şenlikleri düzenlenecektir. Bu kapsamda Malatya, uygulamanın başlayacağı şehirlerden biri olması ile birlikte şenlik kapsamında belirlenecek tarihler arasında, şehrin çeşitli yerlerinde halk dansları ve müzik gösterilerinin yanı sıra sergi, seminer, sanat etkinlikleri ve halkın ilgisini çekebilecek konularda kısa kurslar ve atölye çalışmaları yapılması planlanmaktadır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 480
Bu Ay : 2009
Toplam : 2009

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom