Avlanma Yasağı 1 Nisan'da Başlıyor

Malatya'da su ürünleri avlanma yasağı 1 Nisan'da başlayacak ve 1 Temmuz’da sona erecek.

Avlanma Yasağı 1 Nisan'da Başlıyor Malatya Haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Su Ürünleri Tebliği hükümleri gereğince; İlimizdeki iç sularda 1 Nisan - 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında sazangillerin avcılığı yasaktır. Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2/2 Numaralı Sirküler hükümlerine göre; İlimiz Doğanşehir İlçesi Karanlık Dere ve Sürgü Çayında avlanma tamamen yasaktır. İlimizdeki diğer iç sularda 1 Nisan - 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında Sportif (Amatör) amaçlı olsa da sazan balığının avlanması yasaktır” ifadeleri kullanıldı.

Genel olarak avlanmanın yasak olduğu bu dönemde, avlanılması yasak olan su ürünlerinin satışı, nakli ve imalatta kullanılması da yasak olduğunun bildirildiği açıklamada, “Aksine hareket edenler hakkında 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu hükümlerine göre yasal işlem yapılacaktır.

2/1 ve 2/2 Numaralı Sirkülerler ile getirilen yasak, sınırlama ve düzenlemeler hakkında daha kapsamlı bilgiyi Bakanlığımıza ait internet adresinden www.bsgm.gov.tr veya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinden edinebilirsiniz. Bütün ikazlarınıza rağmen uymayanları Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerine, en yakın Emniyet ve Jandarma birimlerine, Belediye Zabıta Amirliklerine veya Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığına bildiriniz" denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 592
Bu Ay : 7389
Toplam : 7389

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom