Doğaçlama Tiyatro Gösterimi İlgi Gördü

Malatya Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi ve Malatya İl Kültür Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel doğaçlama tiyatro gösterimi büyük beğeni topladı.

Doğaçlama Tiyatro Gösterimi İlgi Gördü Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt halk eğitim merkezi tiyatro topluluğunun sahnelediği oyunda oyuncu olarak Nurullah Kadak, İrem Alhan, Levent Yücel ve Uğur Boyraz rol aldı.

Oyun öncesi kendisinin hazırladığı 27 Mart bildirisini açıklayan halk eğitim merkezi tiyatro usta öğreticisi yönetmen Ömer Konakçı, “Farklı kültürlerin yaşantıları hakkında bilgiler alır ve biz kendi kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz ve daha sayamadığım binlerce güzel sebep için diyoruz ki tiyatro sevdamız. Tiyatroyu çok seviyoruz. Tiyatro da yenmek yenilmek yok. Tiyatro da kırmak kırılmak yok. Tiyatro da sevmek sevilmek var. Tiyatro da anlamak anlatmak var. Tiyatro da eğlenmek var. Tiyatro da emek var. Tiyatronun ve gücünün farkına varalım, tiyatroya destek olalım, tiyatroyu yaşatalım” dedi.

Oyunu Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Güler ve salonu dolduran seyirciler izledi.
Oyun sonrası oyunculara çiçek takdim eden Kaymakam Babahanoğlu, “Çok profesyonel bir gösteri izledik. Oyunun doğaçlama yapılması bizleri çok şaşırttı. Arkadaşları canı gönülden kutluyor tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 933
Bu Ay : 2501
Toplam : 2501

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom