TÜKAS Başvurusu 30 Mayıs Son

Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi (TÜKAS ) kaydı için 2014 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Çiftçi (ÇKS) başvuruları 30 Mayıs 2014 tarihinde sona ereceği bildirildi.

TÜKAS Başvurusu 30 Mayıs Son Malatya Ekonomi

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi kaydı için 2014 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Çiftçi (ÇKS) başvuruları 30 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir.
Tarım politikalarının oluşturulmasına yönelik olarak tarımsal faaliyetlerin tamamının kayıt altına alınması için kurulacak Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi Yönetmeliği 18 Şubat 2014 tarih ve 28917 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

TÜKAS Yönetmeliğinin 6. Madde 8. bendi gereğince Çiftçi Kayıt Sistemi, Organik Tarım Bilgi Sistemi, İyi Tarım Uygulamaları Bilgi Sistemi, Örtü altı Kayıt Sistemi ve tarımsal faaliyete ilişkin diğer kayıt sistemlerine yapılan tüm kayıtlar TÜKAS veri tabanına da kayıt edilmiş sayılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Çiftçi Kayıt Sistemi Çiftçi başvurularının 30 Mayıs 2014 tarihinde sona ereceği hatırlatılıp, “Çiftçilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına belirtilen tarihe kadar İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını yapmaları gerekmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 388
Bu Ay : 6368
Toplam : 6368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom