Hazinemiz Ailemizdir

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, gençlere televizyon dizileri aracılığı ile empoze edilmeye çalışılan ve bizim kültürümüzden çok uzak olarak anlatılan anne-baba modellerinin bulunduğunu belirtti.

Hazinemiz Ailemizdir Malatya Haber

Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından ‘Hazinemiz Ailemiz’ projesi etkinlikleri kapsamında Avni Kiğılı Kız İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere yönelik olarak Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Ali Yıldırım, öğrencilere Kent Konseyi ve işleyişi hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, yıl boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek olan “Hazinemiz Ailemiz” projesinin amacından bahsetti.

Yaşadığımız coğrafyada sokak çocukları, madde bağımlılığı, cinayet ve şiddet olayları gibi birçok olumsuz örnek yaşandığını ve geleceğimiz için bu tablonun içler acısı olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu olumsuzluklar aile kavramını yitirdiğimizden ve ailenin içi boşaltıldığından dolayı yaşanmaktadır. Hazinemiz Ailemiz projesi ile sorunlara yönelik bir farkındalık uyandırmak ve bu kapsamda hep birlikte çözüm önerileri bulmak istiyoruz” dedi.

Aile denilince akla ilk annelerin yani kadının geldiğini, kadının aile içinde çok büyük sorumlulukları olduğunu söyleyen Yıldırım, ilimizde 2013 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre 15-29 yaş grubunda toplamda 94 bin 822 genç kadın nüfusu bulunduğunu, bunların yüzde 10’unun bile sağlam bir aile temeli oluşturması halinde toplum ve ülke içinde çok güzel değişikliklerin yaşanabileceğini kaydetti.

Günümüz gençliğinin artık değerlerimize karşı vurdumduymaz olduklarını ve bunun dalga dalga yayıldığını söyleyen Yıldırım, gençlere televizyon dizileri aracılığı ile empoze edilmeye çalışılan ve bizim kültürümüzden çok uzak olarak anlatılan anne-baba modellerinin bulunduğuna işaret etti.

Öz kültürümüzden ve değer yargılarımızdan hiçbir zaman kopmamamız gerektiğini, değerlerimizin bizim ve ülkemizin devamı için çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, “En büyük değerimiz ailemizdir. Aile olmak birlikte olmaktır. Mutluluğumuz, huzurumuz ve geleceğimiz ancak aile içindeki sağlam temeller ile olur” diye konuştu.
Yıldırım, katılımcı öğrencilere Hazinemiz Ailemiz baskılı not defteri, kalem hediye ederek, ayrıca öğrencilere anne- babalarına götürmeleri için ‘Hazinemiz Ailemiz’ logolarının yer aldığı çiçekler dağıttı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 161
Bu Ay : 161
Toplam : 161

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom