Çekirge İle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Çekirge zararlısının yoğun olarak görüldüğü alanlarda toplu zirai mücadele çalışmalarını yürütmek ve bu zararlının biyolojisi ile mücadele yöntemlerinin ele alındığı toplantı yapıldı.

Çekirge İle Mücadele Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü İbrahim Özer, konu sorumlusu Ziraat Mühendisi Taner Erdoğan ile ilçe müdürleri katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Son yıllarda tarım alanlarında sorun olan Çekirge zararlısına karşı Kale, Battalgazi, Pütürge, Arguvan ve Doğanyol İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde çalışan teknik personel ve üreticilerle birlikte, zararlının yoğun olarak görüldüğü alanlarda toplu zirai mücadele çalışmaları yapıyoruz. Bu ilçelerimizde çiftçilere yönelik konu ile ilgili Şubat ve Mart ayında çiftçi toplantıları, çiftçi mektupları ve broşürler aracılığıyla eğitim çalışmaları yapılarak üreticiler bilgilendirildi. Nisan-Mayıs aylarında sürvey çalışmaları yapılarak garsiyat alanlarının belirlenmesi çalışmaları yürütülecektir. Bu aylarda belirlenen garsiyat alanlarında nimf çıkışları takip edilerek kimyasal mücadele yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir. Çıkışların tespit edildiği alanlarda kültürel önlemler ve kimyasal mücadele yapılacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom