27 Mart Dünya Tiyatro Günü

Sinema ve tiyatro oyuncusu yönetmen Ömer Konakçı, “Tiyatroda kırmak, kırılmak yok. Tiyatro da sevmek, sevilmek var” dedi.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Malatya Kültür-Sanat

Malatya’da tiyatro oyuncusu yönetmen Ömer Konakçı, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “O kadar faydalı bir sanat dalıdır ki tiyatro, üstatların da dediği gibi sanatların sanatıdır o. Mesleğini sevip kendini ona adayan herkes usta bir oyunculuğun gerektirdiği gibi tiyatroya yoğunlaşıp daha güzel daha yaşanabilir bir dünya için çalışıyoruz. Bizleri bir araya getiriyor tiyatro. Ailemizle sevdiklerimizle dostlarımızla tek bir yerde toplanarak insanın başına gelebilecek ya da gelmiş olan bir olayı kaynağı ile birlikte izlemek ve yaşamak için çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

“Görüşleri ne olursa olsun farklı tarafları dinleme ve onların mücadeleleri ile duygudaşlık kurma becerilerimiz oluşuyor tiyatroyla. Farklı kültürlerin yaşantıları hakkında bilgiler alır ve biz kendi kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz “ diyen Konakçı, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ve daha sayamadığım binlerce güzel sebep için diyoruz ki tiyatro sevdamız. Tiyatroyu çok seviyoruz. Tiyatro da yenmek yenilmek yok. Tiyatro da kırmak kırılmak yok. Tiyatro da sevmek sevilmek var. Tiyatro da anlamak anlatmak var. Tiyatro da eğlenmek eğlendirmek var. Tiyatro da emek var. Tiyatronun ve gücünün farkına varalım, Tiyatroya destek olalım, Tiyatroyu yaşatalım.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 380
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom