Köy Kadınları Eğitim Alıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ‘Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi’ projesi kapsamında ilçe, belde ve köylerdeki kadınlara yönelik eğitimlerin devam ettiği bildirildi.

Köy Kadınları Eğitim Alıyor Malatya Eğitim

Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi Ulusal Eylem Planı kapsamında kadınlara yönelik yapılan eğitimlerde kooperatifçilik, hayvan yetiştiriciliği ve hastalıkları, ahır hijyeni, toprak analizi, gübreleme, gıda güvenilirliği ve muhafazası, organik tarım, zirai ilaç kullanımı, aile içi iletişim konularında konu uzmanlarınca eğitimler veriliyor.
Konu hakkında açıklamada bulunan Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Tarım ve Hayvancılığın gelişmesinde görünmez kahramanlar kadınlarımızdır.

Üretimin her safhasında büyük emeğe sahip olan kadınlarımızın daha bilinçli olabilmeleri için bakanlığımız eğitimler yapılmasını öngörmüştür. Bu kapsamda değişik konularda konu uzmanlarımız tarafından eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerin fayda sağlayacağını ve üretimde verimi arttıracağını umuyorum. İlçe, belde ve köylerimizde bu eğitimlere katılan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyor, eğitimlerimizin hız kesmeden devam edeceğinin bilinmesini istiyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 161
Bu Ay : 8220
Toplam : 8220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom