"Ailede Zaman Yönetimi" Projesi

Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nde görevli Sosyolog Mehmet Koyuncu, 8-18 yaş arası çocukların günde ortalama 8 saati teknolojik araçlarla geçirdiklerini ve yalnızca yüzde 1’inin ders amaçlı kullandıklarını söyledi.

Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından yürütülen ‘Hazinemiz Ailemiz’ projesi kapsamında Kadın Meclisi üyelerine yönelik ‘Ailede Zaman Yönetimi’ konusu anlatıldı.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu’nda düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi üyeleri ve sunumlarını yapmak üzere Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nde görevli Sosyolog Mehmet Koyuncu katıldı.

Koyuncu, zaman kavramının tanımını yaparak, hayatımızda en büyük sermaye olan zamanı ancak etkili bir şekilde kullanabildiğimiz takdirde kullanabilirlik oranının da arttırabileceğimizi söyledi. Zamanın çok değerli bir sermaye olduğunu ve onun hiçbir şekilde saklanamayacağını söyleyen Koyuncu, “Zaman, kesinlikle geri döndürülemez ve zaman biz insanlara her gün karşılıksız ve geri ödemesiz açılmış bir kredidir” dedi.

Çoğumuzun bazı durumlarda zaman hırsızlığı yaptığını söyleyen Mehmet Koyuncu, zaman hırsızlarının işleri ertelediklerini, kendilerine aşırı güven ya da güvensiz olduklarını, hedefsiz teknoloji kullanımı yaptıklarını ve zamanı dağınık kullanan kişiler olduklarını söyledi.

Sosyolog Koyuncu, zamanı doğru kullanmak adına uzun ve kısa vadede planlar yapmamız gerektiğini, işler konusunda öncelikleri belirlememiz gerektiğini ve zaman defteri tutmamız gerektiğini vurguladı. 8-18 yaş arası çocukların günde ortalama 8 saati teknolojik araçlarla geçirdiklerini ve yalnızca yüzde 1’inin ders amaçlı kullandıklarını söyleyen Koyuncu, ebeveynlerin bu konuda çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.
Sosyolog Mehmet Koyuncu, ailede zaman yönetimi oluştururken; çocuk eğitiminde zaman hassasiyetini kullanmamız gerektiğini, aile bireyleri için herkese ait zamanlar tahsis etmemizi, aile fertleri ile birlikte ortak zaman kurgulamak, görev paylaşımı-işbölümüyle zaman yönetimini ortak yapabilmeye dikkat etmemiz gerektiğini ifade etti.

Sosyolog Mehmet Koyuncu kadın üyelerinin konu ile ilgili sorularını cevapladıktan sonra Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu tarafından kadın meclisi üyelerine ‘Aile’ temalı kitaplar hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 171
Bu Ay : 1739
Toplam : 1739

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom