Ağbaba, Yazıhan Köyünü Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hekimhan’ın Dostal Köyü, Yazıhan’a bağlı Yeniköy, Boztepe ve Akyazı köylerini ziyaret etti.

Ağbaba, Yazıhan Köyünü Ziyaret Etti Malatya İlçe

Ağbaba ve beraberindekiler, Tecirli Köyü’nde yapımı tamamlanan Cemevi açılışına da katıldı.

Milletvekili Ağbaba, ziyaret ettiği köylerde ‘yolsuzluklarla mücadele edeceğiz’ diye iktidara gelenlerin cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluklarını yaptıklarını iddia etti. Ağbaba, hukuk sisteminin çökertildiğini, art arda gelen yasaklarla Türkiye’nin itibarının ayaklar altına alındığını ileri sürdü.

Tecirli Köyü Cemevi açılışında konuşan Veli Ağbaba, “Tecirli Cemevi’nde her zaman sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin, barışın sesi yükselecektir. Kazanlarda sevgi, kardeşlik, barış kaynayacaktır. Yüzyıllardan beri bu inancın mensupları bedel ödeyerek ibadet etseler de inançları ve cem evleri yok sayılmıştır” ifadelerini kullandı.

“Aleviler yüzyıllardır çok bedel ödedi. Ayrımcılığa uğradı. Yakıldılar. Asıldılar. Haklarında katliamlar için fetva verildi. Ama hiçbir zaman intikam duygusuyla hareket etmediler. Çünkü onlar incinsen de incitme anlayışından gelmektedir” diyen Ağbaba, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ben bu ayrımcılığın son bulabilmesi için üzerime düşeni yaptım, bundan sonra da yapmaya devam edeceğim. Cem evinin açılmasında katkısı olanları kutluyorum. Teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 24
Bugün : 57
Bu Ay : 5251
Toplam : 5251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom