Ormanlaştırma Yüzdesi Arttırılmalıdır

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, “Malatya’daki orman yüzdesi arttırılmalıdır” dedi.

Ormanlaştırma Yüzdesi Arttırılmalıdır Malatya Haber

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, dernek yöneticileri Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu ve Veli Doğan ile birlikte Orman İşletme Müdürü Ramazan Karaca’yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, ormanların bir ülkenin akciğeri olduğunu belirterek, “Türkiye’de orman alanları yüzde 25’lerde. Hedef, yüzde 30 olduğunu öğrendik. Malatya’da ise yüzde 15’lerde.Bu oran düşüktür” ifadelerini kullandı.

Fidan dikmenin yanı sıra bunları korumanın da önemli olduğuna dikkat çeken Güngör, ormanların doğal güzellikler yanı sıra yaşam için de önemli olduğuna değindi.

İbrahim Güngör, Malatya merkezde ise İsmet İnönü Parkı’nın yeşilliğinin doğal dokusunun korunması için de gerekenin yapılması gerektiğini vurguladı.

Güngör, Malatya’nın odun kömürü üretiminde Türkiye’de önde olan iller arasında bulunduğunu da ifade ederek, bu konuda kooperatif ve birlik kurulması halinde ilerisi için iyi olacağını söyledi.

Ramazan Karaca ise, 2 milyon TL civarında orman köylülerine kredi verdiklerini dile getirerek, Malatya Ağaçlandırma ve Erozyon kontrolünde önemli mesafeler kat edildiğini bildirdi.

Karaca, bu yıl Malatya’da 3 milyon fidan dikilmesinin planlandığını ancak yağışların yetersiz olması nedeniyle ancak yarısı kadar dikileceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 109
Bu Ay : 1638
Toplam : 1638

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom