Eğitici Eğitimi Programı Düzenlendi

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan Aile Eğitim Programı (AEP) eğitici eğitimi programı, 4 gün süren eğitimle gerçekleştirildi.

Eğitici Eğitimi Programı Düzenlendi Malatya Haber

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yeşilyurt Sosyal Hizmet Merkezi tarafından organize edilen Aile Eğitim Programı (AEP) Sivil Toplum Örgütleri ve Kamu kurum ve kuruluşlarından 35 kişinin katılımıyla öğretmenevinde yapıldı. 4 gün süren eğitim Aile Eğitim Programı Formatörleri Yasemin Davarcı, Kadir Yılmaz ve Yusuf Turgut, Malatya Halk Sağlığı Şube Müdürü Selma Felek ve Avukat Zeliha Gültekin tarafından verildi.

Eğitimin kapanış töreninde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, aile üyesi bireylerin çağın gerektirdiği temel aile yaşam becerilerine yönelik bilgi, beceri ve tutumları kapsamlı olarak edinebilmeleri için hazırlandığını belirterek şöyle konuştu:

“AEP; ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş, 5 alanda toplam 23 modül ve 170 üniteden oluşmaktadır. Programın müfredatı, 23 adet kitabı, formatör ve eğitici yetiştirme programları Talim Terbiye Kurulunca onaylanmış bir eğitim programıdır.”

‘Eğitim ailede başlar’ ilkesinden hareketle hazırlanan Aile Eğitim Programı olduğunu belirten Taş, “Bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini arttırmaya dönük önemli bir adımdır. Koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olarak önem kazanan Aile Eğitim Programı, bilimsel bilgi desteği ile aile mutluluğunu arttırmaya dönük bir hizmet hamlesidir. Programın temel yaklaşımı önleyicilik, bilgilendiricilik ve eğiticilik yönü ön planda olan aile yaşamı eğitimidir. AEP, sorun, tedavi veya kriz odaklı değil, vizyon odaklıdır; yetişkinler için hazırlanan bu eğitim geliştirici bir nitelik taşımaktadır” dedi.

Oktay Taş’ın konuşmasının ardından sertifika törenine geçildi. İl Müdürü Taş, eğitici eğitimi sertifikalarını tek tek kendisi verdi. Aile Eğitim Programı Formatörleri Yasemin Davarcı, Kadir Yılmaz ve Yusuf Turgut’a verdikleri eğitimden dolayı plaket verildi.

Program toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 634
Bu Ay : 5828
Toplam : 5828

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom