DAP Entegre Bir Projedir

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki 14 ilde 41 sulama ve enerji projesinin uygulamasının devam ettiğini bildirdi.

DAP Entegre Bir Projedir Malatya Haber

Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamada, DAP kapsamında Malatya’nın da içerisinde yer aldığı 14 ilde 41 proje tamamlandığında yaklaşık 500 bin hektar arazinin sulamaya alınacağını ve bölgenin ekonomik alanda büyümesinin sağlanacağını belirtti.

DAP'ın bölgenin sorunları ve devletin genel politikası çerçevesinde kendi hedeflerini oluşturduğunu belirten Tüfenkci, "DAP, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 14 ilde uygulanmakta olan çok sektörlü entegre bir bölgesel kalkınma projesidir. Bu proje kapladığı coğrafi alan, fiziksel büyüklükleri ve hedefleri açısından milli ekonomiye doping etkisi yaratacak olup, tamamlandığında yılda 1 milyar 78 milyon doları sulama, 300 milyon doları enerji olmak üzere milli ekonomiye yıllık katkısı toplam 1,37 milyar dolar olacaktır. Ayrıca 1 milyon 220 bin kişiye doğrudan istihdam imkanı sağlanacaktır" dedi.

AK Parti hükümetleri döneminde Malatya’da inşa edilen sulama projeleriyle 17 bin hektar arazinin suya kavuştuğunu kaydeden Tüfenkci, "Çat Projesi kapsamında Derme Ovası'nda 38 bin 60 dekar, Çerkezyazısı Ovası'nda 101 bin 440 dekar olmak üzere toplam 139 bin 500 dekar arazide yeni sulama ve drenaj tesisleri inşa ettik. Ayrıca 21 bin 900 dekar mevcut Derme sulama şebekesinin de eksik su ihtiyacını temin edecek isale hattını yaptık, böylece sulamadaki bütün sorunları kökten çözüyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 330
Bu Ay : 6414
Toplam : 6414

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom