Genç, Malatya'da Seçim Çalışmalarına Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Kamer Genç, "30 Mart'ta kendiniz, ülkeniz, milletiniz ve dininiz için sandığa gideceksiniz" dedi.

Genç, Malatya'da Seçim Çalışmalarına Katıldı Malatya Siyaset

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, CHP Malatya İl Teşkilatı'nın seçim çalışmalarına katılmak üzere Malatya'ya geldi.

Paşaköşkü'nde düzenlenen mitinge katılan Genç, burada yaptığı konuşmada iktidarı sert bir dille eleştirdi. Türkiye'de yargının ortadan kaldırıldığını ileri süren Genç, "Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Malatyalıların yüzde 69 oy verdiği siyasi iktidar yok etmek istiyor. Türkiye elden gitmiş. Türkiye'nin ekonomisi elden gitmiş, Türkiye'de yargı ortadan kaldırılmıştır. Türkiye Cumhuriyetini yıkıp, bunun yerine başka bir rejim getirmek istiyorlar. Bizim karşı karşıya bulunduğumuz tehlike budur" iddiasında bulundu.

Kamer Genç, 30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye'nin geleceği açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, "Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşamasını, devletin birlik ve bütünlük içerisinde yaşamasını, hırsızlardan hesap sorulmasını istiyorsanız; 30 Mart'ta kendiniz, ülkeniz, milletiniz ve dininiz için sandığa gideceksiniz. Milletimiz, şehitlerimiz, bayrağımız ve istiklalimiz için oy vereceğiz" diye konuştu.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 30 Mart yerel seçimlerinin gerek Türkiye gerekse de Malatya için büyük önem taşıdığını kaydederek, "Milletimizden destek bekliyoruz. Destek verirseniz, Malatya'yı, Battalgazi'yi ve Yeşilyurt'u iyi yerlere taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise Türkiye'nin sıkıntılı bir süreç içerisinde bulunduğunu kaydederek, iktidara ağır sözlerle yüklendi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve belediye başkan adaylarının seçim meydanlarında Malatya ile ilgili yapacaklarını konuşmadıklarını öne süren Ağbaba, şunları söyledi:

"AK Partililerin işi zor. Çünkü hırsızın hakkını savunuyorlar. Seçim meydanlarında hep bunu konuşuyorlar. AK Parti Malatya Milletvekili ve belediye başkan adaylarının Malatya ile ilgili yapacaklarını hiç duydunuz mu?"

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci, CHP'nin dürüst yönetiminden korkanların olduğunu belirtti.

İnci, Malatya'da kendisiyle eşdeğer projesi olan hiçbir adayın bulunmadığını savunarak, "Biz 90 yıldır Cumhuriyeti bekliyoruz. Yüzlerce yıl daha bekleyeceğiz. CHP'den korkmaya gerek yok. Bazıları elbette ki bizlerden korkuyorlar. Neden korkuyorlar? Malatya halkının aydınlanmasından, CHP'nin dürüst yönetiminden korkuyorlar" şeklinde konuştu.

CHP Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Hulusi Porgalı, Malatyalıların gönlünü kazanmanın kendisini için her şeyden daha önemli olduğunu kaydederek, "Ben hepinizle gurur duyuyorum. Bugün görüyoruz ve duyuyoruz ki, "Hulusi Porgalı Yeşilyurt'u elimizden aldı" diyorlar. "Hulusi Porgalı olmasaydı 70-80 bin oy alırdık" diyorlar. Seçimi kaybettiklerinin bugünden farkındalar. Ben sandıktan daha önemli bir şey kazandım. Ben Malatyalıların, Yeşilyurtluların, Battalgazililerin gönlünü kazandım" diye konuştu.

CHP Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Kurtar Kaya da, 30 Mart yerel seçimlerinde milletin desteğiyle Battalgazi İlçesi'nde seçimi kazanacaklarını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine "Kurtar, artık Battalgazi'yi almanın zamanı geldi" dediğini açıklayan Kaya, Battalgazi'yi layık olduğu yere getireceklerini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 469
Bu Ay : 3113
Toplam : 3113

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom