Ali Ekinci'yi Yalnız Bırakmadılar

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Kernek Meydanında yoğun bir katılımla miting düzenledi. Ekinci, konuşmasından önce miting alanında toplanan kalabalığa karanfil dağıttı.

Ali Ekinci'yi Yalnız Bırakmadılar Malatya Siyaset

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Kernek Meydanında halka hitap etti. Oldukça kalabalık olan alanda büyüğü, küçüğü, yaşlısı, genci binlerce kişi vardı.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Ekinci, “ Ali Başkan dik dur eğilme”,  “Bağımsız yolunda bağımsız adayımız yanındayız” pankartlarını okuyarak coşkulu ortamdan dolayı teşekkürlerini sundu.

Halka hitap eden Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, iradesine sahip çıkan kahraman arkadaşlarım hoş geldiniz. Bu hareketin kahramanlarına teşekkür ediyorum. Sizi unutanlara, iradelerinizi hiçe sayanlara hatırlatın bazı şeyleri. Bu miting sizi unutanlara, sizin oylarınızla seçilen size ihanet eden milletvekillerine sesinizi duyurmak için Allah bizim bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenleri ıslah etsin dedi.

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci bana soruyorlar, bağımsız geliyorsunuz, meclis üyeleriniz yok, bende diyorum ki birlikte hareket edip, ortak akılla, tek sesle idare etme şekli için geliyoruz. Biz ortak aklın sesiyiz. Battalgazi’de ezilmişlerin, haksızlığa uğrayanların, iradesine ipotek konanların sesi olacağız. Sizin söylemlerinizi yukarıya iletmenin elçisi olacağız ifadelerini kullandı.

Bana sorulan sorulardan biri de Hastaneden neden bu kadar bahsettiğimize dair.  Bu meydanda neden hastaneden bahsediyoruz? Halkımızın olmazsa olmaz dediği bir konu hastane, ben projelerin çılgınlığına önem vermem ben halkımın ihtiyacına önem veririm. Halkımızın sorunlarını çözmek için yerelde hizmete talibiz millet için geliyoruz. Çılgın proje budur yüzde yüz halk isteyecek bizde hayata geçireceğiz sözlerini kaydetti.

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, koca bir ilçenin hastanesi olmayacak bu millet, devlet, milletvekilleri görmüyor mu bu durumu,  hani halka önem vereceklerdi bu mu halka verdikleri önem, tam teşekküllü hastane elimizden alınıyor dedi.

Merkezi iradeye sesimizi iletmek için geldik diyen Ekinci, “Seçtik ama bizi unuttular, ihanet ettiler, elimizdekini alıp kendi menfi hesapları için yandaşlarına peşkeş çektiler. Halkın sesini duymayan vekil olabilir mi? Bunların sadece ihaneti olur, seni seçecekler sen seslerini duymayacaksın yeni hastane istemedik sizden elimizdekini neden aldınız” şeklinde konuştu.

 Ekinci, Başbakan Gaziantep’te ki konuşmasında 7 hastaneyi 17’ye çıkardık dedi. Peki, Malatya’nın günahı ne?  Bize ihanet edip aldatanlar işimize engel koyuyor. Biz helal oylarımızla seçtiğimiz ihanetçilerimizle hesap içindeyiz cümlelerini kullandı.

Biz bu mitingi ihtiyaçlarımız demokratik yollarla duyurmak için yapıyoruz,  kardeşlik bağlarımızı güçlendirmek için yapıyoruz diyen Ekinci, Milletle başbakan arasına perde çeken ihanetçiler taleplerimizi bugüne kadar iletmediler. Kapalı kapılar arkasındaki ihanetçiler sesimizi duyurmadılar. İşte meydan, hodri meydan gelin artık ihanetçiler anlaşıldı. 12 yıldır iktidardalar hiç mi görmediler ihtiyaçları, bu beceriksizler nasıl 320 bin nüfuslu ilçeyi yönetecekler. Battalgazi dünya birincisi diye nutuk atıyorlar. Daha ilçenin su ihtiyacını karşılayamıyorlar ama göz göre göre yalan söylüyorlar. Daha imarı olmayan bir ilçe dünya birincisiymiş buna inanıyor musunuz. Bu yalan söyleyenlere aldanacak mısınız?  Bugün gelip ilçeye talip oluyorlar ya kendileri noksan ya da halkı noksan görüyorlar. Başkaları sizin iradenizle, sizinle dalga geçmesin bunlar anlamaz dedirmeyin ifadelerine yer verdi.

Ekinci, bizim hedefimiz bizi seçenleri memnun etmek, size gerçekten hizmet edecek bir hizmetkâr arayın ben halkıma hizmet için varım benim kimseye diyet ve vefa borcum yok ben sizden biriyim sizinle yaşıyorum ve sorunlarınızı çok iyi biliyorum dedi.

 Başka bir önemli sorunun kentsel dönüşüm olduğunun altını çizen Ekinci, kentsel dönüşüm adı altında fakirlerin evlerini başlarına yıktılar. İşte ihanetin bir başka yüzü budur biz bizi aldatan,  haklarımızı alan o soygunculara gereken dersleri verip, haklarınızı savunmak için geliyoruz. Sizlerin de haklarını sonuna kadar savunmak için hep yanınızda olacağıma söz veriyorum ifadelerini kullandı.

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Sizler bugüne kadar oy verdiklerinize saygıda kusur etmediniz ama onlar sizin sesinizi yukarılara duyurmadılar. Sesimizi Başbakana duyurmak için buradayım nasıl haksızlıklara uğradınız bunların hepsini duyacaklar. Siz 30 Mart günü onlara gereken cevabı vereceksiniz yüzlerine şamarı indireceksiniz. O yerel yöneticiler bugüne kadar sizi aldattılar, aldatmaya da devam ediyorlar. Her alanda aldatılıyoruz. Bugün sizin gününüz bugün güç sizin tavrını koy, iradeni ortaya koy dedi.

 Oy pusulalarıyla ilgili bilgiler veren Ekinci, oyunlara gelmeyelim, aldanmayalım, aldatmayalım 30 Mart günü sandık başına geldiğimizde farkına vararak oylarınızı kullanalım. Önümüze 4 oy pusulası gelecek, biri muhtarınızı seçmek için o pusulada sorun yok,  büyükşehir beyaz oy pusulası istediğinize verin o sizin özgür iradeniz ve kimi Büyükşehir başkanı görmek istediğinize bağlı bir tercihtir.  Üçüncü sarı renkli pusula meclis üyenizi seçmek için kendi partinizi güçlendirmek için kullanın, dördüncü pusula ise Battalgazi ilçesi için mavi renkli pusula kendi belediye başkanınızı seçeceksiniz. Hür irademizle seçim yapacaksınız, sizlerden biri olan Ali Ekinci’ye oyunuzu vereceksiniz. Mavi oy pusulasıyla bağımsız belediye başkanınızı seçeceksiniz. Çemberin içini siz dolduracaksınız ve o evet mührü sizin zaferiniz olacak. Dik duruşunuzun zaferi olacak sözlerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 356
Bu Ay : 3913
Toplam : 3913

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom