'123 Öğrencimizi Yurtlara Yerleştirdik'

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, "Son 10 gün içerisinde Malatya’da paralel yapıya ait yurtlarda ve evlerde kalan 123 üniversiteli gencimiz bizden yardım talebinde bulundu. Bizler de parti içerisinde oluşturduğumuz bir koordinasyon ekibiyle birlikte bu yavrularımızı Kredi ve Yurtlar Kurumu ile bazı özel evlere yerleştirmiş olduk" dedi.

'123 Öğrencimizi Yurtlara Yerleştirdik' Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, “Son 10 gün içerisinde Malatya’da paralel yapıya ait yurtlarda ve evlerde kalan 123 üniversiteli gencimiz bizden yardım talebinde bulundu. Bizler de parti içerisinde oluşturduğumuz bir koordinasyon ekibiyle birlikte bu yavrularımızı Kredi ve Yurtlar Kurumu ile bazı özel evlere yerleştirmiş olduk. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerde ‘Özel okullarında ve yurtlarında kalan varsa yavrularınızı çekin alın. Kredi Yurtlar sizlere açık, gerekirse otellere yerleştireceğiz’ diyerek öğrenci ailelerine seslenmesi ilimizdeki bazı hayırsever iş adamlarını da harekete geçirdi.

Şu anda iş adamlarımızla görüşmelerimiz sürüyor ve inşallah yakın bir zamanda ilimize yeni özel yurtlar inşa edilecek. Türkiye’de üniversitede okuyan gençlerimizin rahatı için son 12 yılda 288 yurt hizmete girdi. 1961-2003 yılları arasında 42 yılda 2 milyon 243 bin metrekare yurt alanı yapılmış iken son 12 yılda yaklaşık 3 milyon metrekare yurt alanı ürettik. 2002 yılından bu yana koğuş sistemini terk ederek 1-3 kişilik odalardan oluşan yurtlar inşa ediyor ve konforu artıyoruz. 2012 yılında Malatya’da bin kapasiteli, 2013 yılında Arapgir’de 304 kapasiteli yurtlar hizmete açıldı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 207
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom