Cevdet Yılmaz, Malatya'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, psikolojik ortamdan rahatsız olup yurtlardan ayrılan öğrencilerin mağdur olmaması için her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Cevdet Yılmaz, Malatya'da Malatya Haber

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak ve özel bir okulun açılışını gerçekleştirmek için Malatya'ya gelen Bakan Yılmaz, AK Parti Malatya İl Teşkilatını ziyaret etti.

AK Parti Malatya İl Teşkilatı'nın yeni binasını ziyaret eden Yılmaz, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.
Son yıllarda yurtlara büyük önem verdiklerini ifade eden Yılmaz, "Yurtların kalitesini artırdık. Koğuş sistemi olan yurtlar, 1 kişilik, 3 kişilik odalarla daha rahat imkanlara sahip. Hızlı bir şekilde yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Son günlerde bazı öğrenci kardeşlerimizin maalesef psikolojik ortam içinden rahatsız olup, ayrıldıklarını görüyoruz. Bu arkadaşlarımızın hiçbir şekilde açıkta kalmaması için her türlü tedbiri alıyoruz. Bu anlamda bütün illerde çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Geçmişte hiçbir dönemde olmadığı kadar hükümetin öğrencilere sahip çıktığını dile getiren Yılmaz, öğrencilere ellerinden gelen her türlü desteği sunduklarını belirtti.

Twitter'a erişimin engellenmesini de değerlendiren Bakan Yılmaz, gerçek ortamda suç olan her şeyin sanal ortamda da suç olduğunu ifade etti.

Yılmaz, "Bir insana hakaret etmek, rencide etmek, ona yönelik toplumda farklı kanaatler oluşturacak şeyler yapmak eğer bir suç ise, sanal ortamda da aynı şey geçerlidir. Twitter, sadece Amerikan hukukunu dikkate alan bir yapı olmamalıdır. Eğer dünyada herkese açık bir yapıysa, her ülkenin hukukunu dikkate almalıdır. Dolayısıyla burada hükümet olarak verilmiş bir karar söz konusu değil. İdari bir karar değil. Mahkemelerimizin verdiği bir karar var. Ama bu mahkemelerimizin kararını Twitter uygulamıyor. Bir anlamda bizim ulusal, milli hukukumuzu dikkate almayan bir tavır gösteriyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu hukuku dikkate alan bir tavır gösterdiği zaman bu sorunlar da aşılır diye inanıyorum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 730
Bu Ay : 6814
Toplam : 6814

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom