Bu Pazar Hastanemizi İsteyeceğiz

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, tüm esnafı gezdik neredeyse yüzde yüzünün mustarip olduğu konu hastanenin kapanmasıyla birlikte işleri bozulmuş.

Bu Pazar Hastanemizi İsteyeceğiz Malatya Siyaset

Hastane Caddesini ziyaret edip esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci esnafların sıkıntı ve taleplerini dinleyerek 23 Mart’ta düzenleyecekleri tepki mitingine tüm vatandaşları davet etti.

Malatya Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Hastane Caddesi esnafıyla bir araya geldi. Vatandaşların ve esnafın sıcak ilgisiyle karşılandı. Gezi sırasında vatandaşlar tarafından kucaklanan Ekinci bazı esnaflar tarafından alkışlarla karşılandı.

Esnaflar ile bir süre sohbet eden Ekinci sıkıntı ve sorunları dinledikten sonra yaptığı açıklamada; “Her zaman söylüyoruz projeler ihtiyaçtan doğar. Burada bir hastanenin olması çok büyük bir ihtiyaç. Halkımızın bu ihtiyacını dile getirmek ve çözülmesini sağlamak için gereken bütün gayreti sarf etmek için mükellefiz. Hastanemiz için tepki mitingi düzenlemek adına müracaatlarda bulunduk. Belediye arkasında bulunan miting alanı, fuar alanı ve Kernek meydanı gösterildi ve Kernek meydanını tercih etmek zorunda kaldık. ” ifadelerine yer verdi.

23 Mart’ta düzenleyeceğimiz tepki mitingine saat 15.00’de tüm halkımızı bekliyoruz diyen Ekinci, sesimizi demokratik yollarla yukarıya duyuracağız. İlgili merciler bu halkın sesini duyar ve bu ihtiyaca cevap veririler. Bu konuya kulak tıkarlarsa tabi ki de halkımızı umutsuz bırakmayacak, vatandaşımızın da desteğiyle belediye imkânlarını kullanarak 444 yataklı Devlet hastanesi yaptıracağız. Öncelikli tercihimiz Çöşnük caddesinde bulunan mevcut hastanenin yerinin tekrar hayata geçirilip tam teşekküllü olarak hizmet vermesini sağlayıp mağduriyetlerinin giderilmesidir sözlerini kaydetti.

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, tüm esnafı gezdik neredeyse yüzde yüzünün mustarip olduğu konu hastanenin kapanmasıyla birlikte işlerinin bozulması. Biz bu arkadaşlarımızın sesi olmak istiyoruz. Halkımızın hepsi bu konudan dolayı tepkili. Gerek vatandaşımızın gerek esnafımızın ortak tepkisi hastanenin kaldırılmaması içindi seslerine ses olacağız dedi.

Ekinci’ye destek veren esnaflar ise, “Devlet hastanesine sahip çıkmadılar, alıp götürdüler kimse ilgilenmedi. Yeniden hastanemize kavuşmak istiyoruz. Hastane kapandıktan sonra altmış beş esnaf işyerlerini kapattı. 320 bin nüfuslu bir ilçenin hastanesi olmaz mı? Sayın Başbakanıma, milletvekillerine soruyorum böyle hizmet mi olur, bu şekilde hizmet mi getirilir. 1500 yataklı hastane Elâzığ’a yapılıyor. Büyükşehir olan Malatya’ya 650 yataklı tek hastaneye düşüyor. Madem öyle bizi Elazığ’a bağlasınlar her şey oraya gitti” şeklinde konuştular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 773
Bu Ay : 1508
Toplam : 1508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom