Derleme Konseri 25 Mart'ta

Malatya İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın derleme konserlerinin ilkini 25 Mart’ta vereceği bildirildi.

Derleme Konseri 25 Mart'ta Malatya Kültür-Sanat

İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından 25 Mart 2014 Salı günü saat 18.00’de “Konservatuar Türk Halk Müziği Derleme Konseri-1” adlı bir etkinlik düzenleyecek.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek olan “İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı THM Derleme Konseri” konservatuar THM Ana Sanat Dalı 3. sınıf öğrencilerinin “THM Dağarı ve Formları” dersine yönelik yapmış oldukları derleme çalışmalarının sunumunu ve seslendirilmesini amaçlıyor. TRT Türkü derleme kıstasları baz alınarak konservatuar THM Ana Sanat Dalı öğretim elemanları gözetiminde titizlikle yürütülen bu derleme çalışmalarının her yıl düzenli olarak yapılmakta olduğu ve yapılan derleme çalışmalarının kayıt altına alınarak konservatuar arşivine kazandırıldığı belirtildi.

Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Server Acim’den edinilen bilgiye göre Konservatuarın derleme çalışmaları şu şekilde gerçekleşiyor: “Konservatuar 3. sınıf öğrencileri Türk Halk Müziği Dağarı ve Formları dersinde, derleme teknikleri konusunda bir dönem boyunca kapsamlı bir eğitime tabi tutulmakta ve bu eğitimin ardından çeşitli il ve ilçelere Türkü derlemeleri yapmaları için gönderilmektedirler. Öğrenciler yaptıkları bu Türkü derleme çalışmalarını Türk Halk Müziği Dağarı ve Formları dersi final sınavında, Konservatuar Müdürü, Bölüm Başkanı ve Ana Sanat Dalı Başkanlarından oluşturulan bir komisyon önünde sunmaktadırlar.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom