İş Adamlarından Katar Çıkarması

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Katar’a iş gezisi düzenledi.

İş Adamlarından Katar Çıkarması Malatya Haber

Ticaret ve Sanayi Odası’na (TSO) üye 23 iş adamının katıldığı gezi kapsamında Doha Ticaret ve Sanayi Odası’nda ikili görüşmelerinde gerçekleştirildiği bildirildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Doha’da Malatya heyetinin çok iyi şekilde ağırlandığını belirterek gezi ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Gezimiz iki gün sürdü. Gezi kapsamında Doha Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşmeler gerçekleştirdik. Yine karşılıklı ticari bir workshop çalışması yaptık. Bu iki görüşmelerin önümüzdeki günlere olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz. Yine gezi kapsamında Doha büyükelçimiz Ahmet Demirok tarafından heyetimize bir yemek verildi. Ben bu vesile ile heyetimizle yakından ilgilenen gerek sayın büyükelçimize gerekse Ticari ataşemiz Mustafa Güleç beye teşekkürlerimi sunuyorum.”

GELİRİN YARISI PETROLDEN

1915 yılına kadar Osmanlı toprağı olan ve Osmanlı imparatorluğu tarafından Basra Eyaletine bağlı olarak atanan kaymakam ile idare edilen Emrilik, bugün 2 milyon civarı nüfusu ile yaklaşık 11 bin metrekare yüzölçümü ile bir körfez ülkesidir. GSMH’si 200 milyar dolar. Bu gelirin yüzde 52'sini petrol ve doğalgaz teşkil ediyor. Sıvılaştırılmış doğalgaz teknolojisi ve ticaretinden sonra hızla gelişmiş.

20 adet kamu firması ekonominin yüzde 70'ine hükmediyor. 2022 dünya kupası bu ülkede düzenlenecek. Hızla yapılan inşaatlardan dolayı bir şantiye görünümünde ülke. Türkiye’ye karşı ilgi yüksek. Şahıs firmalarında vergi yok, şirketlerde ise tek kalem olarak yüzde 10 vergi uygulanıyor. Firmalara herhangi bir ek vergi uygulaması yok. Türkiye bu ülkeye gıda başta olmak üzere inşaat malzemeleri, mobilya ihracatı yaparken, Doğalgaz, külçe alüminyum, polietilen ve polipropilen ithalatı yapıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 608
Bu Ay : 8667
Toplam : 8667

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom